Hírek : Összes hír

kategóriákat mutat
1 ] [ 10 ] [ 20 ] [ 30 ] .. [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] .. [ 50 ] [ 60 ] [ 70 ] [ 80 ] [ 90 ] .. [ 91 ] [ 140 ] Új hír írása

versenyek : biológia Herba medica, komplex biológia-kémia tanulmányi verseny 2019.03.27.

 

Bebesi Ákos 11.b osztályos tanuló a Herba medica elnevezésű komplex biológia-kémia tanulmányi verseny országos döntőjében 7. helyezést ért el. A versenyt a SZTE Gyógyszerésztudományi Kara hirdette meg, a döntő Szegeden, a Farmakognózia Intézetben volt 2019. március 23-án. A döntőben a két választható téma közül az antociánokról tartott előadást, majd laborgyakorlatra és tesztírásra is sor került. Az eredményes szerepléshez az emelt szintű biológia-és kémia tananyag mellett egyetemi szintű orvosi-és gyógyszerészeti ismeretekre is szükség volt.

Szaktanárai Juhász Gergely és Bálint Martin, a versenyre Tóth Szilvia segítségével készült fel. 


 
versenyek : fizika Kerületi 8. osztályos fizika csapatverseny 2019.03.26.

A kerületi 8. osztályos fizika csapatversenyen a gimnáziumi kategóriában Kovács Domonkos és Varga Szilárd (8.a) első, Pudner Anna és Tarr Csilla (8.a) második, ill. Ganyec Gergely és Száraz Ákos (8.b) pedig harmadik helyezés ért el. A versenyen a feladatokat a tanulók párban oldották meg.

 

Gratulálunk a  szép sikerhez!

Felkészítő tanáraik: Dezamicsné Babich Gertrud és Simonné Tatár Zita


 
egyéb Országos Sakk Diákolimpia 2019.03.25.

Ónódi Emese, Juhász Janka és Kitanits Nádja tanulóink az országos sakk diákolimpián 20. hezyezést értek el!

 

Gratulálunk!


 
versenyek : magyar NyelvÉsz 2019.03.25.

Március 22-én lezajlott a NyelvÉsz verseny megyei fordulója, ahol iskolánk diákjai szép eredményeket értek el:

 

Gebora Zsófia (5.b) 1. helyezést ért el, így az országos döntőbe jutott

Nagy Anna (5.a) 4. hely

Illés Csanád (5.a) 5. hely

Ludányi Zsófia (6.b) 6. hely

Skrabák Virág (7.a) 1. helyezést ért el, így az országos döntőbe jutott

Somogyi Kincső (7.b) 2. hely

Érsek Georgina (8.a) 5. hely

Igaz Laura (8.a) 6. hely

 

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak (Asboltné Czapári Beáta, Bakó Tünde, Miernik Beáta, Szabóné Moncz Éva, Törökné Vermes Judit).

 

 


 
versenyek : sport 10. Budaörs Kupa - Judo 2019.03.21.

Varga Dániel (5.b) a 2019.03.23-án megrendezett 10. Budaörs Kupa regionális ragsor judo versenyen a Diák B korcsoport, 32 kg-os kategóriában, népes mezőnyben az 5. helyen végzett. 


 
iskolavezetés információi Lőrincze Lajos könyvtári állománygyarapítási pályázat, 2019 2019.03.19.

 

Iskolánk sikeresen pályázott a TINTA Könyvkiadó által kiírt Lőrincze Lajos könyvtári állománygyarapítási pályázaton, aminek köszönhetően a magyar nyelv és az idegen nyelv tantárgyak tanítását és tanulását segítő kiadványokkal gazdagodtunk. 

Békefi Gábor igazgató


 
versenyek : informatika Informatika OKTV (programozás) döntő 2019.03.19.

A legrangosabb középiskolai tanulmányi versenyen, az OKTV-n az informatika programozás kategóriájában Csala Péter 12.b osztályos tanuló az országos döntőben 27. helyezett lett!!!!

 

Gratulálunk kiemelkedő szép sikeréhez!

 

Tanárai voltak: Sági Orsolya tanárnő és Olejnik Árpád tanár úr.


 
versenyek Hyperion Verseny 2019.03.18.

A Hyperión Verseny évek óta döntős tanulója, Glávits Anna (10.a) a kreatív szövegalkotás középiskolás kategóriájában, az országos döntőben 15. helyezett lett. Felkészítő tanára: Felföldiné Székely Dóra.

A kreatív szövegalkotás junior kategóriájában Juhász Janka (8.a) 8. helyezést ért el.

A HyperQuest online kvízben 9. helyen végzett Börzsönyi Emma, Laczkó Laura és Pénzes Júlia csapata (7.a), 14. lett Balogh Ármin, Császár Szabolcs és Pachmann Balázs csapata (7.a).


 
versenyek : informatika Fővárosi Általános Iskolai Alkalmazói Informatika Verseny 2019.03.18.

A Fővárosi Általános Iskolai Alkalmazói Informatika Verseny kerületi fordulójában a következő szép eredmények születtek:

 

Komplex kategória (5-6. osztály)

2. helyezett: Zagarics Lili (6.b)

3. helyezett: Sebestyén Sára (6.b)

 

Grafika kategória (5-6. osztály)

4. helyezett: Rizmayer János (6.a)

7. helyezett: Horváth Zsombor (6.a)

 

Táblázatkezelés (7-8. osztály)

1. helyezett: Rédei Viktória (8.b)

7. helyezett: Major Bulcsú (8.a)

 

Szövegszerkesztés (7-8. osztály)

3. helyezett: Berczik Attila (8.a)

4. helyezett: Juhász Janka (8.a)

 

Prezentáció készítés (7-8. osztály)

2. helyezett: Ányos Eszter (8.b)

4. helyezett: Béres Bálint (8.a)

 

Grafika (7-8. osztály)

1. helyezett: Szaniszló Blanka (7.b)

 

A fővárosi döntőbe jutottak (az 1. és 2. helyezettek): Zagarics Lili (6.b), Szaniszló Blanka (7.b), Ányos Eszter (8.b), Rédei Viktória (8.b).

 

Felkészítő tanáraik: Olejnik Árpád, Sági Orsolya és Simonné Tatár Zita

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

 


 
egyéb Birkózás 2019.03.17.

Zimonyi Barna 7. b osztályos tanuló a németországi Aichachban 8 ország 430 birkózója részvételével megrendezett "Wittelsbacher Land Tour" elnevezésű nemzetközi szabadfogású birkózó versenyen második helyen végzett. Erdeményéhez nagy örömmel gratulálunk!


 
1 ] [ 10 ] [ 20 ] [ 30 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 50 ] [ 60 ] [ 70 ] [ 80 ] [ 90 ] [ 91 ] [ 140 ] Új hír írása