Kempelen Farkas Gimnázium (OM: 035257)

Kedves végzős Diákok!

Az utolsó kempelenes tanítási napotokon sajnos csak távolról köszönthetünk Titeket. Fogadjátok szeretettel az iskola dolgozóitól ezt a búcsúajándékot!

Tisztelt Szülők, Régi Diákok, Támogatók!

Kérjük ne felejtse el támogatni alapítványunkat adója 1 %-ával!

Az alapítvány adószáma: 18230941-1-43

A Kempelen Farkas "COVID" eljárásrendje

központi intézkedési terv

Kiemelt híreink

iskolavezetés információi Osztályozó vizsgák 2021.06.23.

Az augusztusi osztályozó vizsgák beosztása

 

Angol nyelv:

  • 2021. augusztus 23. 9:00 írásbeli a 11. évfolyam anyagából;
  • 2021. augusztus 23. 10:20 írásbeli a 12. évfolyam anyagából;
  • A szóbelik 2021. augusztus 24-étől 26-áig lesznek, külön beosztás szerint.

Német nyelv:

  • 2021. augusztus 24. 9:00 írásbeli a 11. évfolyam anyagából;
  • 2021. augusztus 24. 10:20 írásbeli a 12. évfolyam anyagából;
  • A szóbelik 2021. augusztus 25-én lesznek, külön beosztás szerint.

Testnevelés:

  • A gyakorlati vizsgák 2021. augusztus 27-én lesznek, külön beosztás szerint.

 

Békefi Gábor

igazgató


versenyek „Magyarország jó tanulója, jó sportolója – 2020" cím 2021.06.18.

Gratulálunk Kozári Enikő 9.a osztályos tanulónak, aki kiváló sport és tanulmányi eredményével elnyerte az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt pályázaton a „Magyarország jó tanulója, jó sportolója – 2020" címet.


iskolavezetés információi Nyári ügyelet az iskolában 2021.06.18.

A gimnáziumban nyáron szerdánként 8-13 óráig ügyeletet tartunk:

  • június 23. (titkársági ügyelet)
  • június 30. (vezetői ügyelet)
  • július 7. (titkársági ügyelet),
  • július 14. (vezetői ügyelet),
  • július 21. (titkársági ügyelet),
  • július 28. (vezetői ügyelet),
  • augusztus 4. (titkársági ügyelet),
  • augusztus 11. (vezetői ügyelet),
  • augusztus 18. (titkársági ügyelet),
  • augusztus 25. (vezetői ügyelet).

Békefi Gábor igazgató


versenyek : matematika Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntő 2021.06.15.

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntőjében diákjaink az alábbi eredményeket érték el:

 

 

5. évfolyam:

 

9. Tóth Marcell Domonkos  

 

13. Illés Zsombor     

 

 

6. évfolyam

 

9. Csatári Bence                           

 

11. Tóth Luca          

 

 

7. évfolyam:

 

10. Dévényi Márton     

 

21. Tóth Kolos Barnabás    

 

30. Illés Csanád    

 

  

10. évfolyam

 

26. Yu Lang Richárd      

 

 

Tanáraik:

Csébics Anikó, Nagy Emese, Romhányi Katalin, Tolnai Judit, Tóth Katalin, Simonné Tatár Zita

 

Gratulálunk!

 


versenyek : matematika Zrínyi Ilona Matematikaverseny körzeti forduló 2021.06.15.

 

 

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny körzeti fordulójának eredményei

 

5. évfolyam

3. Illés Zsombor  

5. Patócs Péter    

7. Tóth Marcell Domonkos 

17. Rózsa Péter  

18. Vincze Lili     

31. Szűcs Levente   

csapatverseny: 1. helyezés

 

6. évfolyam

2. Tóth Luca  

3. Tóth Eszter  

4. Csatári Bence   

6. Bodnár Ákos  

9. Czuder Lehel  

14. Skrabák Balázs   

17. H. Kovács Gábor     

17. Udvarhelyi Zsófia  

20. Major Máté     

28. Fricsfalusi Roland 

34. Vajda Vilmos        

csapatverseny: 1. helyezés

 

7. évfolyam:

1. Dévényi Márton 

2. Illés Csanád  

3. Tóth Kolos Barnabás   

10. Zagarics Zétény   

24. Rédei Márk      

35. Bajusz Petra    

csapatverseny: 1. helyezés

 

8. évfolyam

1. Németh Hanna Júlia               

13. Szabó Bálint       

23. Zagarics Lili  

24. Kovács-Tuba Kristóf  

31. Székely Marcell   

35. Szikora Zorán    

csapatverseny: 3. helyezés

 

9. évfolyam:

5. Kovács Márton  

7. Tersztenyák Alíz 

9. Dévényi Álmos  

10. Pick Leonárd    

 

16. Kózel Barna  

21. Paréj Márk    

csapatverseny: 2. helyezés

 

10. évfolyam:

1. Yu Lang Richárd   

4. Légrádi Kristóf  

20. Zulauf Henrik   

27. Nagy Sólyom   

csapatverseny: 1. helyezés

 

11. évfolyam:

4. Gombos Gergely  

6. Horváth Ákos    

8. Sipos Zsombor  

 

csapatverseny: 2. helyezés

 

Tanáraik: Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrud,  Horváth Eszter, Nagy Emese, Rakota Ilona, Pach-Pluhár Gabriella, Romhányi Katalin, Simonné Tatár Zita, Tolnai Judit, Tóth Katalin

 

Az országod döntőbe jutott: 

Tóth Marcell Domonkos,  Illés Zsombor, Patócs Péter, Csatári Bence, Tóth Luca,  Tóth Eszter, Dévényi Márton, Tóth Kolos Barnabás, Illés Csanád,  Németh Hanna Júlia,  Yu Lang Richárd  

 

 

Gratulálunk!  

 

 


versenyek : matematika Abacus matematika pontverseny 2021.06.15.

Az Abacus országos matematika pontversenyének eredményei:

2. hely: Rózsa Péter (5.a)

11. hely: Tóth Luca (6.a)

13. hely: Patócs Péter (5.b)

15. hely: Kányási Kristóf (5.b)

Tanáraik: Csébics Anikó, Romhányi Katalin és Nagy Emese

Gratulálunk kitartó és eredményes munkájukért!


versenyek : matematika Arany Dániel Matematikaverseny 2021.06.14.

Az Arany Dániel Matematikaverseny országos döntőjében Tersztenyák Aliz (9.b) a 36. helyezést érte el. Kiváló teljesítményéhez gratulálunk!

 

Előző és jelenlegi felkészítő tanára dr. Horváth Eszter és Pach-Pluhár Gabriella tanárnők.


versenyek : biológia Semmelweis Egészségverseny 2021.06.14.

A Semmelweis Egészségversenyen a Béndek Simon, Bocskay Dorottya, Gyarmati Fanni, Kaponits Julianna és Ónodi Emese 10.a osztályos tanulók alkotta csapat országos 27. helyezést ért el.

Szaktanáruk: Tóth Szilvia


versenyek : fizika Öveges József Fizika Verseny 2021.06.14.

Székely Marcell (8.b) 149 ponttal, Kardos Boróka (8.a) 147 ponttal az országos Öveges Fizika Verseny döntőjében III. díjazottak lettek.  Szikora Zorán 139 pontot ért el, mellyel a 43. helyet nyerte el.

Teljesítményükhöz gratulálunk!

Felkészítő tanáraik: Bakosné Novák Andrea és Simonné Tatár Zita 


versenyek : történelem Népek Tavasza - történelem projektverseny 2021.06.11.

A 2020/2021-es tanévben a Hebe Kft. által meghirdetett Népek Tavasza elnevezésű országos történelmi projektversenyen az 5. a osztályos H. Kovács Ábel és Szabó Attila alkotta páros 5. helyezést ért el az 5. és 6. osztályosok csapatversenyén. Kiváló teljesítményükhöz gratulálunk!


versenyek : matematika Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny 2021.06.11.

A Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny országos döntőjében

 

Patócs Péter (5. oszt.) 1. díjban,

Szabó Ábel (5. oszt.) 2. díjban és

Dévényi Márton (7. oszt.) 2. díjban részesültek.

 

A döntőben részt vettek még Simon Sára és Kányási Kristóf 5.osztályos tanulók.

 

A tanulók felkészítő tanára, Nagy Emese tanárnő is díjban részesült.

Gratulálunk a kitűnő eredményekhez!


versenyek Tudásbajnokság országos döntő 2021.06.09.

Skrabák Balázs (6.a) a Tudásbajnokság országos döntőjében magyar nyelv és matematika tantárgyból is 1. helyen végzett.

Tanárai: Romhányi Katalin és Cselényi Péter.


egyéb Jó tanuló-jó sportoló 2021.06.08.

Igaz Laura (10.A) többszörös országos bajnok judós ismételten elnyerte Magyarország jó tanulója-jó sportolója címet. Gratulálunk!


egyéb „Magyarország jó tanulója, jó sportolója – 2020" 2021.06.08.

Gratulálunk Molnár Dóra 8.a osztályos tanulónak, aki kiváló sport (úszás) és tanulmányi eredményével elnyerte az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt pályázaton a „Magyarország jó tanulója, jó sportolója – 2020" címet.

 

versenyek : informatika FLL verseny országos forduló 2021.06.07.
Iskolánk csapata a First Lego League verseny nemzeti döntőjében holtversenyben az ötödik helyen végzett. Az értékelés során a verseny különböző részterületeit külön is díjazták, így a 10.a-s csapat kutatási prezentációja első helyezést, míg csapatmunkájuk második helyezést ért.
A csapat tagjai: Lapos Nóra, Major Bulcsú, Szabó Adél, Béndek Simon, Bimbó Balázs, Varga Szilárd és Berczik Attila.
A felkészülésüket támogatta Olejnik Árpád tanár úr.

 

Nagyon büszkék vagyunk teljesítményükre!

versenyek : fizika Mikola Verseny 2021.06.04.

Kapuvári Márton 9.b osztályos tanuló a Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizikaversenyen 31. helyezést ért el. 

Felkészülését Csébics Anikó tanárnő támogatta.

Gratulálunk a szép sikerhez! 

Mikola Sándor Országos Középiskolai Tehetségkutató FizikaversenyMikola Sándor Országos Középiskolai Tehetségkutató FizikaversenyMikola Sándor Országos Középiskolai Tehetségkutató Fizikaverseny


gazdasági információk Kerületi nyári napközis tábor 2021.05.31.

Tisztelt Szülők!

A Budafok-Tétény Budapest XXII. kerületi Polgármesteri Hivatal idén is megszervezi az iskolai szünetben a NYÁRI NAPKÖZIS TÁBORT.

A gyerekek 8 héten át (2021. JÚNIUS 28-a és AUGUSZTUS 19-e KÖZÖTT/ a Klauzál Gábor Művelődési Házban táborozhatnak. (1222 Budapest, Nagytétényi út 31-33.)

I. A JELENTKEZÉSI LAPOKAT a napkozistabor@bp22.hu e-mail címre kell visszaküldeni. JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2021. JÚNIUS 11. 18 óra!

II. A BEFIZETENDŐ TÉRÍTÉSI DÍJRÓL:

A tábor térítési díját a Budafok-Tétény Budapest XXII. kerületi Önkormányzat Intézmények Gazdasági Irodája (IGI) /1225 Budapest Nagytétényi út 274-276. /állapítja meg, és a díjfizetés is az IGI által kiállított számla alapján történik.

A nyári napközis tábor befizetendő térítési díja megegyezik az iskolában fizetendő étkezési térítési díjjal:

teljes áron: 624 Ft/ nap; 50%-os térítési díj kedvezménnyel*: 312 Ft/nap

(A térítési díjkedvezmény igénybevételéhez* NYILATKOZAT kitöltése is szükséges, a kedvezmény az alábbi jogcímeken lehetséges:

3 vagy több gyermeket nevelő családok; a gyermek tartós vagy súlyos betegsége; rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülők

III. A tábori részvételhez szükséges az aláírt EGÉSZSÉGÜGYI NYILATKOZAT is!

 

A további információkat (a fontos elérhetőségeket) a csatolt szülői tájékoztatóból tudhatják meg.

Békefi Gábor igazgató

 


versenyek : fizika fizika OTDK 2021.05.28.

A Szegedi Tudományegyetem által szervezett OTDK FiFöMa tagozatán középiskolai kategórában

Igaz Laura Elena 10.a osztályos tanuló Általános relativitáselmélet című dolgozatával

és Kovács Marcell 10.b osztályos tanuló A marsi lávabarlangok kutatása című dolgozatával

bronz minősítést ért el.

Gratulálunk szép teljesítményükhöz!

Felkészítő tanáraik: Bakosné Novák Andrea, Dezamicsné Babich Gertrud


versenyek : informatika ELTE e-hód verseny 2021.05.27.

Az ELTE e-hód országos informatikai versenyén Tóth Luca (6.a) benjamin kategóriában 1. helyezést ért el, Szabó Attila (5.a) szintén benjamin kategóriában 2. helyezést ért el, ill. Szakáli Kata Noémi (7.a) kadét kategóriában 2. helyezést ért el. Felkészítő tanárok: Horváth Varga Péter és Simonné Tatár Zita.

Gratulálunk nekik a szép eredményért.


versenyek : fizika Öveges József Fizikaverseny 2021.05.25.

Az Öveges József Fizikaverseny döntőjébe jutott Kardos Boróka (8.a), Székely Marcell (8.b) és Szikora Zorán (8.b).

A második forduló feladatait online, az iskolában oldották meg a diákok.

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk nekik és felkészítő tanáraiknak, Bakosné Novák Andrea és Simonné Tatár Zita tanárnőknek! 


versenyek : magyar NyelvÉSZ verseny országos döntő 2021.05.24.

A NyelvÉsz anyanyelvi tanulmányi verseny országos döntőjében Skrabák Balázs 6.a osztályos tanuló kimagasló teljesítményével a dobogó legfelső fokára állhatott.

 

Gratulálunk ehhez a fantasztikus eredményhez!


versenyek : magyar Kárpát-medencei sikerek 2021.05.24.

A XXIV. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny döntőjében óriási sikereket ért el gimnáziumunk két tanulója.

 

Illés Zsombor 5.a osztályos tanuló 1. helyezést ért el a korosztályában.

Skrabák Balázs 6.a osztályos tanuló a 6. helyen végzett.

 

A verseny döntője előtti megnyitón minden évben Simonyi Zsigmond-serleggel jutalmazzák meg azokat az iskolákat, ahonnan a legtöbb gyermek jut el a Kárpát-medencei döntőre.

 Az idei évben a mi gimnáziumunk is átvehette ezt a kitűntető címet.

 

Szívből gratulálunk a csodálatos eredményekhez!


versenyek : informatika ELTE e-hod verseny 2021.05.22.

Az ELTE e-hod országos informatikai versenyén Manna Nóra Hamsa (8.a) kadét kategóriában 2. helyezést ért el. Felkészítő tanára Horváth Varga Péter

Gratulálunk neki a szép eredményért.


versenyek Robotika verseny 2021.05.18.

A 10.a osztály SAPka nevű csapata 3. lett a FIRST Lego League verseny budapesti fordulójában, és ezzel döntőbe jutott. A kutatás kategóriában 1., a robot design kategóriában 3. helyen végeztek. A csapat tagjai: Lapos Nóra, Major Bulcsú, Szabó Adél, Béndek Simon, Bimbó Balázs, Varga Szilárd és Berczik Attila. Gratulálunk!


versenyek : angol Angol OÁTV 2021.05.17.

Az általános iskolások Országos Angol Tanulmányi Versenyén Rizmayer János, 8.a osztályos tanuló negyedik helyezést ért el.

Tanára: Schwarckopf Ágnes

Gratulálunk neki a szép eredményért.


versenyek : magyar Helyesírási verseny 2021.05.13.

Lezárult a XXIV. Kárpát-medencei Simonyi Zsigmond helyesírási verseny 2. fordulója, amelyen gimnáziumunk tanulói az alábbi helyezéseket érték el:

 

- Illés Zsombor (5.a) 2. hely - ezzel a teljesítményével az országos döntőbe jutott.

- Horváth Bence (5.a) 42. hely

- Skrabák Balázs (6.a) 3. hely - ezzel a teljesítményével az országos döntőbe jutott.

- Illés Csanád (7.a) 9. hely

- Ludányi Zsófi (8.b) 11. hely

 

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő tanáraiknak: Miernik Beáta és Bakó Tünde tanárnőknek és Cselényi Péter tanár úrnak.

Zsombornak és Balázsnak pedig sok sikert kívánunk a döntőhöz.

 


versenyek : magyar Tudományos Diákkör (TDK) 2021.05.03.

Szívből gratulálunk Skrabák Boglárkának (11. a), aki a Nyelvi napló pályázatával megnyerte az Eszterházy Károly Egyetem TDK-ját középiskolai kategóriában, ráadásul kiemelt dicséretet kapott a bizottságtól. Ez igazán rendkívüli eredmény, további hasonló sikereket kívánunk!


versenyek Tudományos Diákköri Konferencia 2021.05.02.

Skrabák Boglárka (11.a) Nyelvi napló című pályamunkájával bejutott az Eszterházy Károly Egyetem Magyar Nyelvészeti Tanszékén működő Szarvas Gábor Nyelvészeti Tehetségműhely Tudományos Diákköri Konferenciájára, majd a középiskolai kategóriában  I. helyezést ért el.

 

 

Tanárai: Miernik Beáta és Cselényi Péter


versenyek : matematika Matematika versenyek országos döntői 2021.04.26.

Dévényi Márton 7.b osztályos tanuló ebben a tanévben több matematika verseny országos döntőjében is részt vett. Eddig ismert eredményei:

A Sziporka verseny döntőjeben a 8. helyen végzett, a Varga Tamás verseny döntőjében 48. lett. Tanàra Nagy Emese.

Gratulálunk!


iskolavezetés információi OKTV - döntős eredmények 2021.03.30.

OKTV eredmények

 

Az idei tanévben a járványhelyzet miatt a tantárgyak egy részénél elmaradtak az utolsó fordulók (ez alól kivétel volt pl. az informatika II. kategória). Végeredményt ezért a szokottnál korábbi időpontban az előző fordulókban elért összesített eredmények alapján hirdettek a versenybizottságok.

 

A nehéz körülmények ellenére az idei tanévben kiemelkedő eredményeket értek el diákjaink. Nekik és felkészítő tanáraiknak is szívből gratulálunk!

 

OKTV magyar nyelv:

·         Skrabák Boglárka (11.a) országos 1. helyezett

·         tanárai: Bakó Tünde, Cselényi Péter, Felföldiné Székely Dóra, Miernik Beáta

 

OKTV fizika II. kategória:

·         Szász Benjámin (12.a) megosztottan országos 1. helyezett

·         tanára: Dezamicsné Babich Gertrúd

 

OKTV informatika II. kategória:

·         Szász Benjámin (12.a) országos 22. helyezett

·         tanára: Olejnik Árpád

 

OKTV biológia I. kategória:

·         Nagy Olivér Bence (11.b) országos 30. helyezett

·         tanára: Juhász Gergely

 

 

Békefi Gábor igazgató


iskolavezetés információi Rátz Tanár Úr Életműdíj 2020.12.18.

Gratulálunk Dr. Horváth Eszter tanárnőnek, aki Rátz Tanár Úr Életműdíjat kapott.

 

A díjátadóról készült összefoglaló itt tekinthető meg.

 

Békefi Gábor