Hírek : Összes hír

kategóriákat mutat
1 ] .. [ 40 ] [ 50 ] [ 60 ] [ 70 ] [ 80 ] .. [ 84 ] [ 85 ] [ 86 ] [ 87 ] [ 88 ] [ 89 ] [ 90 ] [ 91 ] [ 92 ] [ 93 ] [ 94 ] .. [ 100 ] [ 105 ] Új hír írása

iskolavezetés információi Iskolai rangsorok 2015.11.13.

A HVG idei középiskolai rangsorában, "A 100 legjobb gimnázium és szakközépiskola" című kiadványban iskolánk a 33. helyen áll.

 

A Nők Lapja különszámában, az Iskolaválasztóban pedig a 10 legsikeresebb állami gimnázium rangsorában a 6. helyezettek lettünk.

 


 
iskolavezetés információi Szakmai nap - 2015 2015.11.13.

Az idei szakmai napot 2015. november 10-én, kedden tartottuk.

Ezúton is köszönjük vendégeinknek, hogy meghívásunkat elfogadták, jelenlétükkel megtiszteltek minket.

Külön köszönjük a szervező tanároknak, dolgozóinknak és a segítő diákoknak is a sok munkát.

 

A meghívottak részletes listája itt olvasható.

 

Békefi Gábor igazgató


 
versenyek : angol Angol OKTV, I. kategória 2015.11.13.

Az angol OKTV I. kategóriájából a megadott ponthatár alapján Tóth Dávid, Winkler Márk, Nagy Tamás és Polacsek Péter (12.a) dolgozatát lehetett továbbítani.

Tanáruk Mezei Fruzsina tanárnő.

Gratulálunk a szép eredményekhez!


 
versenyek : sport Kerületi úszóverseny - eredmények 2015.11.13.

A kerületi úszóversenyen iskolánk diákjai egyéniben és csapatban az alábbi eredményeket érték el:

III. korcsoport:
- gyorsúszás: Török Zoltán (6.b) - 2. helyezés, Skrabák Boglárka (6.a) - 1. helyezés, Molnár Klaudia (5.a) - 2. helyezés
- mellúszás: Török Zoltán (6.b) - 2. helyezés, Skrabák Boglárka (6.a) - 1. helyezés, Rátkai Viktória (5.a) - 3. helyezés, Pénzes Vanda (6.a) - 6. helyezés
- hátúszás: Molnár Klaudia (5.a) - 1. helyezés, Schmidt Emma (5.b) - 2. helyezés
- 4x50 méteres gyorsváltó: Skrabák Boglárka (6.a) - Varga Zsófia (7.b) - Pénzes Vanda (6.a) - Jáki Lili (5.b): 2. helyezés, Schmidt Emma (5.b) - Molnár Klaudia (5.a) - Bocskai Dorottya (5.a) - Rátkai Viktória (5.a): 3. helyezés

IV. korcsoport:
- gyorsúszás: Oláh Kinga (8.a) - 1. helyezés, Hatvani Dóra (8.b) - 2. helyezés
- mellúszás: Oláh Kinga (8.a) - 1. helyezés, Hatvani Dóra (8.b) - 2. helyezés
- 4x50 méteres gyorsváltó:
Fodor Kristóf (8.a) - Jancsurák Marcell (7.a) - Gyenizse Vilmos (8.a) - Bedőcs Bálint (7.b): 1. helyezés

V-VI. korcsoport:
- gyorsúszás: Malaczkov Antal (12.a) - 3. helyezés, Galambos Attila (12.a) - 4. helyezés, Henz Tünde (9.b) - 3. helyezés
- mellúszás: Galambos Attila (12.a) - 3.helyezés , Nikitscher Petra (10.a) - 1. helyezés
- hátúszás: Malaczkov Antal (12.a) - 2. helyezés, Henz Tünde (9.b) - 3. helyezés






 
versenyek : informatika Informatika OKTV (programozás) 2015.11.12.

Az informatika OKTV (programozás) első fordulójából Vuics Márton (11.b), Madarász Bence (12.b) és Gazdag Csaba (12.a) dolgozatát lehetett továbbítani a versenybizottsághoz. Gratulálunk mindannyiuknak!

Tanáraik: Békefi Gábor, Olejnik Árpád.


 
versenyek : történelem Történelem OKTV 2015.11.10.

Gratulálunk Unzeitig Péter 12. b osztályos tanulónak, akinek a történelem OKTV első fordulójából továbbítani lehetett a dolgozatát a versenybizottsághoz.

Felkészítő tanára Solti Emese tanárnő.


 
egyéb Mesehajtogató 2015.11.09.

Örömmel tudatjuk, hogy Tarr Csilla Tünde és Igaz Laura (5.a.) Kalas Zsuzsa írónő felkérésére, az Író Cimborák blogon olvasható "Mesehajtogató" című mese illusztrációjában vettek részt. Alkotásaik és a folytatásos mese az alábbi linken látható, olvasható: http://irocimborak.blogspot.hu/ Gratulálunk Nekik!


 
DÖK hírek KARÁCSONYI AJÁNDÉKGYŰJTÉS 2015.11.09.

Tisztelt Szülők!

 

A Szent László Társulat és a Rákóczi Szövetség idén is gyűjtést szervez a határon túli magyar iskoláknak, óvodáknak, árvaházaknak, gyermekotthonoknak. Iskolánk immár harmadik alkalommal csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez. Fontosnak tartjuk, hogy az iskolánk tanulói észrevegyék a szükséget és segítsenek is, amiben tudnak.

 

A karácsonyi ajándékgyűjtés november 2-tól december 7-éig tart.

 

Várunk tartós élelmiszert és édességet, tisztálkodási szereket, magyar nyelvű mesekönyveket, játékokat.

 

Az első emeleten kihelyezett dobozokba lehet rakni az erre a célra hozott adományokat.

 

Köszönettel:

DÖK

 


 
gazdasági információk Ebédbefizetés - 2015. december 2015.11.06.

2015. NOVEMBER 9-ÉN (HÉTFŐN) 7:30-13:30 –IG

befizetés: 2015. december 1 - 31. közötti időszakra (14 napra)

 

Pótbefizetés: NOVEMBER 16-én (HÉTFŐN) 7:30-13:30 óráig

 

Normatív kedvezmény igénybevételéhez:

Kérem az iskolai honlapról letölthető „NYILATKOZAT”-ot kitölteni .

(A gimnázium felsőbb évfolyamára járó tanulók esetén is kitöltendő. Testvérek esetén külön-külön lapot kérnék.)

 

étkezési típus

támogatás

2015.évi ár

16 napra

EBÉD

0%

428 Ft

5.990 Ft

50%

214 Ft

2.995 Ft

REGGELI+EBÉD

0%

526 Ft

7.365 Ft

50%

263 Ft

3.680 Ft

HÁROMSZORI

0%

624 Ft

8.735 Ft

50%

312 Ft

4.370 Ft


 
versenyek Bolyai Matematika Csapatverseny 2015.11.06.

Diákjaink ismét sikeresen szerepeltek a Bolyai Matematika Csapatversenyen.

Három csapat bejutott az országos döntőbe. A  területi fordulóban legjobb eredményeket elérő csapatok:

 

5. évfolyam:

5. hely

Zseniális elmék

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Yu Lang Richard
Bimbó Balázs
Juhász Janka
Szabó Adél

148 pont

 

6. évfolyam:

2. hely
döntős

Recip Ropi

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Török Zoltán
Páhán Anita
Skrabák Boglárka
Gombos Gergő

187 pont

         

4. hely

Házi feladatok

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Győri Mikes
Kun Milán
Nyári Zaránd
Tóth Áron

158 pont

5. hely

Egyenes egyenlet

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Liziczai Bence
Horváth Ákos
Sziva Márton
Rózsa Ákos

156 pont

 

7. évfolyam:

1. hely
döntős

Nem 100-asok újratöltve

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Jancsurák Marcell
Szász Benjámin
Tátos Vencel
Gömörei Márton

175 pont

3. hely

Pityókák

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Gyugos Fanni
Bodnár Luca
Varga Zsófia
Tasnádi-Tulogdi Zsófia

152 pont

5. hely

Kockázatosak

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Glávits Anna
Svoboda Réka
Vargyai Stella
-

123 pont

6. hely

Libanánok

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Benczik Benjámin
Vígh Csongor
Szabad Péter
Novák Bálint

122 pont

 

8. évfolyam:

1. hely
döntős

Szárított banánhéj

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Csörgits Máté
Szerdahelyi Dalma
Nyári Bíborka
Szilágyi Emese

140 pont

2. hely

Uni Tatóoóoóoóo

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Rompos Maja
Ajtay Adrienn
Hatvani Dóra
-

116 pont

3. hely

Sajtos Nívea kondenzcsík

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Kocsis Ákos
Ilyés Botond
Gajdos Levente
Németh Ágoston

115 pont

6. hely

Omega-zsírsav

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Sasi Domonkos
Kővári Kristóf
Tersztenyák Balázs
Kolozsvári Márton

111 pont

7. hely

Grillcsirkék

Kempelen Farkas Gimnázium
Budapest XXII.

Bodnár Nikolett
Pokoly Panna
Szabó-Salfay Zita
Oláh Kinga

108 pont

 

 

A további eredények megtalálhatók a www.bolyaiverseny.hu oldalon.

 

Felkészítő tanárok: Nagy Emese, Rakota Ilona, Horváth Eszter, Csébics Anikó, Bakosné Novák Andrea, Dezamicsné Babich Gertrud.

Gratulálunk a szép sikerekhez, és jó versenyzést kívánunk a döntőben!


 
1 ] [ 40 ] [ 50 ] [ 60 ] [ 70 ] [ 80 ] [ 84 ] [ 85 ] [ 86 ] [ 87 ] [ 88 ] [ 89 ] [ 90 ] [ 91 ] [ 92 ] [ 93 ] [ 94 ] [ 100 ] [ 105 ] Új hír írása