Hírek : Összes hír

kategóriákat mutat
1 ] .. [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] .. [ 20 ] [ 30 ] [ 40 ] [ 50 ] [ 60 ] .. [ 91 ] [ 109 ] Új hír írása

versenyek : német Német nyelv OKTV, országos döntő 2019.04.01.

A német nyelv OKTV országos döntőjében Bálint Bianka (12.b) az ország legjobb diákjai között az előkelő 11. helyen végzett.

Felkészítő tanára nyolc évig Sisak Andrásné tanárnő volt.

Gratulálunk a kiváló eredményhez!

versenyek : matematika Sziporka matematikaverseny országos döntő 2019.04.01.

Gratulálunk!

versenyek : sport Országos Squash Bajnokság 2019.03.29.

Filyó Borbála (11.a) az U19-es korosztályban megnyerte az Országos Squash Bajnokságot.

versenyek : magyar "Kortárs irodalmat az iskolákba" 2019.03.28.

Az Aegon és a Magyartanárok Egyesülete "Kortárs irodalmat az iskolákba" elnevezésű versenyének országos döntőjén Varga Zsófia (10.b) első helyezest ért el, pontszáma maximális volt, tehát nemcsak a korosztályán belül, hanem az összes helyezett között kiemelkedő volt az eredménye.

Jutalmazása többek között, hogy részt vehet a cég díjkiosztó ünnepségén, ami egyúttal prezentációs lehetőség is.

Tanára Cselényi Péter tanár úr.

Gratulálunk a szép sikerhez!

egyéb Weiner Hangszeres tanulmányi verseny 2019.03.27.

Farkas Botond Máté (7.a) a Weiner Leó Katolikus Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium által rendezett Weiner Hangszeres tanulmányi versenyen ARANY minősítést kapott. (gitár)

Gratulálunk a szép eredményéhez!

versenyek : biológia Herba medica, komplex biológia-kémia tanulmányi verseny 2019.03.27.

Bebesi Ákos 11.b osztályos tanuló a Herba medica elnevezésű komplex biológia-kémia tanulmányi verseny országos döntőjében 7. helyezést ért el. A versenyt a SZTE Gyógyszerésztudományi Kara hirdette meg, a döntő Szegeden, a Farmakognózia Intézetben volt 2019. március 23-án. A döntőben a két választható téma közül az antociánokról tartott előadást, majd laborgyakorlatra és tesztírásra is sor került. Az eredményes szerepléshez az emelt szintű biológia-és kémia tananyag mellett egyetemi szintű orvosi-és gyógyszerészeti ismeretekre is szükség volt.

Szaktanárai Juhász Gergely és Bálint Martin, a versenyre Tóth Szilvia segítségével készült fel.

versenyek : fizika Kerületi 8. osztályos fizika csapatverseny 2019.03.26.

A kerületi 8. osztályos fizika csapatversenyen a gimnáziumi kategóriában Kovács Domonkos és Varga Szilárd (8.a) első, Pudner Anna és Tarr Csilla (8.a) második, ill. Ganyec Gergely és Száraz Ákos (8.b) pedig harmadik helyezés ért el. A versenyen a feladatokat a tanulók párban oldották meg.

Gratulálunk a  szép sikerhez!

Felkészítő tanáraik: Dezamicsné Babich Gertrud és Simonné Tatár Zita

egyéb Országos Sakk Diákolimpia 2019.03.25.

Ónódi Emese, Juhász Janka és Kitanits Nádja tanulóink az országos sakk diákolimpián 20. hezyezést értek el!

versenyek : magyar NyelvÉsz 2019.03.25.

Március 22-én lezajlott a NyelvÉsz verseny megyei fordulója, ahol iskolánk diákjai szép eredményeket értek el: