Hírek : Összes hír

kategóriákat mutat
1 ] [ 10 ] [ 20 ] [ 30 ] [ 40 ] .. [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ] [ 51 ] [ 52 ] [ 53 ] [ 54 ] [ 55 ] .. [ 60 ] [ 70 ] [ 80 ] [ 90 ] [ 100 ] .. [ 91 ] [ 191 ] [ 224 ] Új hír írása

versenyek : magyar Pécsi Hyperion-verseny 2016.02.23.

A Pécsi Tudományegyetem Klasszika-Filológia Tanszéke által meghirdetett komplex versenyen Glávits Anna országos 5., Bartos Sára országos 6. helyezett lett. Gratulálunk a 7.a osztályos tanulóknak!

Felkészítő tanáraik: Schwarckopf Ágnes és Székely Dóra


 
iskolavezetés információi Tájékoztatás 2016.02.23.

Kedves Szülők!

 

A Kempelen Farkas Gimnázium nevelőtestülete is fontosnak tartja a köznevelés megújítását. Ennek kifejezéseként mi is csatlakoztunk a Herman Ottó Gimnázium segélykiáltásához.

 

Sokuk megkeresésére tájékoztatom Önöket, hogy 2016. február 29-én, hétfőn rendes tanítás lesz az iskolában. A tanulói hiányzásokra ugyanazok a szabályok vonatkoznak ezen a napon is, mint máskor (a szülő előre kikérheti gyermekét, illetve utólag igazolhatja gyermeke távolmaradását).

 

Békefi Gábor igazgató


 
iskolavezetés információi Az egyházak képviselőinek tájékoztatója 2016.02.22.

Tájékoztatom az érdeklődő szülőket, hogy iskolánkban a következő tanév hit- és erkölcstan oktatásával kapcsolatos tájékoztatót az egyházak képviselői 2016. március 16-án 18 órától tartják.

 

Békefi Gábor igazgató


 
versenyek : magyar Kerületi vers- és prózamondó verseny 2016.02.18.

A kerületi vers- és prózamondó versenyen az alábbi szép eredmények születtek:

A prózamondásban a hetedikesek között Jancsurák Marcell (7.a) első, Németh Veronika (5.a) 3. lett.

A versmondók között a nyolcadikos korosztályban Elek Lilla (8.b) második helyezett lett.

 

Gratulálunk nekik!

 


 
versenyek : kémia Kerületi kémiaverseny 2016.02.18.

A kerületi kémiaversenyen a következő szép eredmények születtek:

7. évfolyam:

·         1. helyezett Kereszthury Péter (7.a)

·         2. helyezett Varga Zsófia (7.b)

·         3. helyezett Jancsurák Marcell (7.a)

8. évfolyam:

·         1. helyezett Gajdos Levente (8.a)

·         2. helyezett Szerdahelyi Dalma (8.a)

·         3. helyezett Nyári Bíborka (8.a)

 

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

Felkészítő tanáruk Gajdosné Szabó Márta.


 
versenyek : történelem Horváth Mihály történelmi tanulmányi verseny regionális forduló 2016.02.18.

A "Báthoryak kora" témakörben a Horváth Mihály történelmi tanulmányi verseny regionális fordulójába jutott Párducz Árpád (10.b), Radnóti Dóra (10.a) és Kovács Beatrix (10.b).

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Felkészítő tanáraik: Pósch László és dr. Szász Erzsébet.


 
versenyek : német TIED A SZÓ-TÁR 2016.02.17.

A Tiéd a Szó-Tár szótárhasználati versenyen a 8. b-ből három csapat jutott tovább a regionális fordulóba:

 

Bukovszky Anna, Hatvani Dóra, Hunkár Anna

Ajtay Adrienn, Elek Lilla, Pintye Virág

Kővári Kristóf, Kolozsvári Márton, Papp Márton, Tersztenyák Balázs

Tanáruk Tolner-Pozsonyi Gabriella.

 

Gratulálunk!


 
versenyek : kémia Kémia Derbi, Miskolc 2016.02.17.

A Miskolcon megrendezett Kémia Derbi első fordulójából Kalmár Kristóf (7. b), Illyés Botond, Szilágyi Emese (8.a) és Papp Márton (8.b) is az országos döntőbe jutott.

Tanáruk Gajdosné Szabó Márta tanárnő.


 
versenyek : biológia Bolyai Természettudományi Verseny, körzeti forduló 2016.02.17.

A Bolyai Természettudományi Csapatverseny körzeti fordulójában remekül szerepeltek iskolánk diákjai.

 

Az ötödik osztályos kategóriában a Vírusok (Berki Bánk, Ganyecz Gergely, Nagy Sólyom, Perlai Bálint) csapata az 5. helyen, a Természetkedvelők (Berczik Attila, Kovács Domonkos, Major Bulcsú, Yu Lang Richard) csapata pedig a 3. helyen végzett.

Felkészítő tanáraik: Mura-Mészáros Csaba, Szabó Mónika

 

A hetedik osztályos gimnázium kategóriában a Mitokondriumok (Bartos Sára, Glávits Anna, Kereszthury Péter, Lengyel Barnabás) csapata a 2. helyet, az Óriás amőbák újratöltve (Boldis Balázs, Jancsurák Marcell, Szász Benjámin, Tátos Vencel) csapat pedig az 1. helyet szerezte meg.

Felkészítő tanáraik: Gajdosné Szabó Márta, Mura-Mészáros Csaba, Németh Mihály

 

A nyolcadikos gimnáziumi kategóriában a Kötőjellel vagyunk (Csörgits Máté, Ilyés Botond, Németh Ágoston) csapat harmadik, az Utolsó senkik (Kolozsvári Márton, Kővári Kristóf, Papp Márton, Sasi Domonkos) csapata második, az Endoplazmatikus retikulum (Gajdos Levente, Nyári Bíborka, Szerdahelyi Dalma, Szilágyi Emese) csapat pedig első helyezett lett.

Felkészítő tanáraik: Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrúd, Gajdosné Szabó Márta, Mura-Mészáros Csaba, Vaskor Gabriella.

 

Külön gratulálunk az Óriás amőbák újratöltve, illetve az Endoplazmatikus retikulum csapatnak, mert ők bejutottak az országos döntőbe.


 
versenyek : történelem Családtörténeti pályázat 2016.02.16.

Szilágyi Emese (8.a) a Szabó Magda Alapítvány családtörténeti pályázatán a szépirodalmi kategóriában 1. helyezést szerzett.


 
1 ] [ 10 ] [ 20 ] [ 30 ] [ 40 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ] [ 51 ] [ 52 ] [ 53 ] [ 54 ] [ 55 ] [ 60 ] [ 70 ] [ 80 ] [ 90 ] [ 100 ] [ 91 ] [ 191 ] [ 224 ] Új hír írása