1 ] [ 91 ] .. [ 160 ] [ 170 ] [ 180 ] [ 190 ] [ 200 ] .. [ 209 ] [ 210 ] [ 211 ] [ 212 ] [ 213 ] [ 214 ] [ 215 ] [ 216 ] [ 217 ] [ 218 ] [ 219 ] .. [ 220 ] [ 230 ] [ 237 ] Új hír írása

felvételi információk 2004. évi felvételi rangsor 2004.03.16.
A 2004/05. tanévre felvenni kívánt tanulók névsora itt olvasható.

versenyek : földrajz Kárpát-medence 2004. 2004.03.16.
A Földrajztanárok Egylete által idén is meghirdetett Kárpát-medence 2004. elnevezésű rangos nemzetközi földrajzversenyen Jánosi Attila (11/b) az országos fordulóban harmadik helyezett lett. Ezzel a kiváló teljesítményével kivívta a jogot arra, hogy a verseny nemzetközi fordulójában a legjobbakkal is megmérkőzhet. Felkészülését Vaskor Gabriella tanárnő segítette.

versenyek : matematika Matematika határok nélkül 2004.03.16.
Március 11-én 15 órától zajlott iskolánkban a 9/a és 9/b osztályok részvételével a Matematika határok nélkül verseny iskolai fordulója. Az eredményekről a későbbiekben tájékoztatást adunk.

versenyek : matematika Kenguru Verseny 2004.03.16.
Március 18-án több mint 80 diák részvételével kapcsolódunk be az országos Kenguru Versenybe. A feladatmegoldó versenyt- tekintettel a jelentkezők nagy számára- az elmúlt évekhez hasonlóan az iskola ebédlőjében rendezzük meg.

versenyek : matematika Varga Tamás Matematika Verseny 2004.03.16.
Örömmel számolunk be arról, hogy Pipek Orsolya és Somlói Zsófia bejutott a Varga Tamás Matematika Verseny országos fordulójába. Felkészítő tanáruk Simon Veronika tanárnő.

versenyek : magyar Kerületi vers- és prózamondó verseny 2004.03.16.
Március 11-én a kerületi vers és prózamondó versenyen az 5.-6. osztályosok mezőnyében Marschal Artúr Petőfi Sándor Tintásüveg című versével első helyezett lett. Győzelmével a fővárosi fordulóba jutott.
Felkészítő tanára Petró Judit tanárnő volt.

versenyek : fizika Mikola Sándor Tehetséggondozó Fizikaverseny 2004.03.16.
Parti Zsófia és Huszár Zsófia a Mikola Sándor Fizikaverseny fővárosi fordulójában elért eredménye alapján az országos döntőbe jutott.
Felkészítő tanáruk Dezamicsné Babich Gertrúd volt.

versenyek : sport Kerületi Jó tanuló, jó sportoló díj 2004.03.16.
A kerületi március 15-iki ünnepségen a Városháza dísztermében vehette át Csere Gáspár 6.a osztályos tanuló az idei év Jó tanuló, jó sportoló díját.
Gáspár 6 éves kora óta atlétizál egyesületben: kezdetben a BMTE-ben, majd a BEAC-ban. Tömegfutó versenyeken már korábban is részt vett, évek óta a kerületi Futafok versenyek állandó szereplője, korosztályának nyertese.
Nemcsak kerületi, budapesti, hanem országos eredményei is kitűnőek, az utóbbi években pedig már nemzetközi versenyeken ér el szép sikereket.
Talán csak télen van egy-két olyan hétvége, hogy ne indulna valamilyen versenyen, ezeken rendszerint elsőként ér célba.
Edzőin kívül is volt kiktől tanulnia: szülei és testvérei is futnak, ők más korosztályos versenyeket nyernek. Emellett sokat kirándulnak, síelnek.
Két éve jár a Kempelenbe, ahol tartósan kiváló, 4,7-es tanulmányi átlagot ér el. Eredményei elérésében szorgalma, alapos munkája segíti.
Az edzések és a tanulás mellett jut ideje zenélni is. Remekül dobol, az osztályrendezvények egyik kedvenc szereplője.

versenyek : magyar Iskolai vers- és prózamondó verseny 2004.03.16.
A március 8-án megrendezett iskolai vers- és prózamondó versenyt az 5.-6. osztályosok kategóriájában Marschal Artúr, a 7.-8. osztályosok kategóriájában Bojtor Virág nyerte meg.

versenyek : sport Kerületi tornaverseny 2004.03.16.
A március 8-iki kerületi tornaversenyen a kempelenes fiú csapat első, a lány csapat második helyezett lett. Egyéniben Goy Benjamin győzött, Szabó Dániel második, Ratkovszky István harmadik lett. A lányoknál Lindmayer Judit a második helyet szerezte meg.

1 ] [ 91 ] [ 160 ] [ 170 ] [ 180 ] [ 190 ] [ 200 ] [ 209 ] [ 210 ] [ 211 ] [ 212 ] [ 213 ] [ 214 ] [ 215 ] [ 216 ] [ 217 ] [ 218 ] [ 219 ] [ 220 ] [ 230 ] [ 237 ] Új hír írása