1 ] [ 91 ] .. [ 140 ] [ 150 ] [ 160 ] [ 170 ] [ 180 ] .. [ 186 ] [ 187 ] [ 188 ] [ 189 ] [ 190 ] [ 191 ] [ 192 ] [ 193 ] [ 194 ] [ 195 ] [ 196 ] .. [ 200 ] [ 210 ] [ 220 ] [ 224 ] Új hír írása

iskolavezetés információi Évfolyamdolgozati témák (2005/06-os tanév) 2005.09.16.
A 2005/06-os tanév évfolyamdolgozati témái itt megtekinthetők.

rendezvények : iskolai rendezvények Rajzkiállítás 2005.09.14.
2005. szeptember 23-án, pénteken 15 órakor nyílik meg a harmadik emelet zsibongójában az a kiállítás, amit Pállay tanár úr készített diákjainak, a 7.a és 7.b osztály tanulóinak a tavalyi munkáiból. Az ünnepélyes megnyitóra sok szeretettel várjuk az iskola diákjait, a szülőket és az iskola valamennyi dolgozóját.

táborok Kerékpáros "levezető túra" Esztergomban 2005.09.12.
Szeptember 10-11-én immár 7. alkalommal szerveztünk kora őszi "levezető túrát" a nyári kerékpáros vándortáborok és az érdeklődők számára. A korábbi években kétszer pilisi sátorozással, háromszor pedig éjszakai dobogókői túrával búcsúztattuk a szünidőt. Tavaly próbáltuk ki az Esztergomba vezető utat, s az ottani szállást. Mivel ez a kirándulás nagyon megtetszett, ezért idén is ide tekertünk a Pilisen át. Pomáz érintésével a Kétbükkfa-nyeregig kerekeztünk egy igen hosszan és időnként meredeken emelkedő úton, de onnan már Esztergomig csak gurulnunk kellett. A kempingben felállítottuk a sátrakat, majd bazilikához kapaszkodtunk fel. Kis nézelődés után vacsorázni mentünk, majd a kempingben beszélgettünk hosszan a korábban elkészített babapiskótás édesség mellett. Reggel összepakoltunk, egy közeli bolt előtt megreggeliztünk, majd szikrázó napsütésben indultunk haza - újra a hegyeken át. A Kétbükkfa-nyeregben ebédeltünk még dél előtt, Pomázon krémest ettünk kicsivel később, s végül délután igen fáradtan értünk haza Budafokra. (Mura-Mészáros Csaba)

versenyek : sport 20. Nike Nemzetközi Félmaraton - szeptember 4. 2005.09.05.
Ebben az évben is népes csapat képviselte iskolánkat ezen a 21097,5 méteres távon. A következő időeredmények születtek:

Gyurcsovics Lajos (szülő)02:11:04

Gratulálunk a futóhősöknek! (Mura-Mészáros Csaba)

táborok Kerékpáros vándortábor Nyugat-Magyaroszágon 2005.06.29.
A hét tanulóval 11 nap alatt jártuk be a közel 660 km-es útvonalat, amelynek során megkerültük a Fertő-tavat, feltekertünk a 882 méter magagas Írott-kőre az osztrák oldalról, bebarangoltuk az Őrséget, s még egy fél napra Szlovéniába is átugrottunk körülnézni. (Celldömölk - Kapuvár - Fertő-tó - Balf - Kőszeg - Írott-kő - Körmend - Vadása-tó - Velemér - Szentgotthárd - Csesztreg - Letenye - Nagykanizsa) A nagy hőség, a két nagy elázás és a 8 defekt ellenére nagyon jó hangulatú önállátó táborunk volt. Sok szép tájat, templomot, várat, folyót, falvat láttunk utunk során. A gyerekek nagyon fegyelmezettek és talpraesettek voltak - hisz többségüknek már ez volt a 4. ilyen jellegű tábora! - az egész tábor alatt. (Mura-Mészáros Csaba)

versenyek : sport Kinizsi Százas hosszútávú teljesítménytúra 2005.05.31.
Povázsay Ági 12.A osztályos tanuló 2005. május 28-29-én 23 óra 5 perc alatt teljesítette a Kinizsi Százas túra 101,6 km-es távját. Gratulálunk kitartásához!!

versenyek : sport   2005.05.29.
2005. május 28-án 4 csapattal vettünk részt a nagyon nagy hőségben megrendezett kőbányai Adidas Streetballon, ahol a középiskolás kategóriában a serdülő lányok elsők lettek, a serdülő fiú és a serdülő vegyes csapat a második, az ifi lány csapat pedig 3. helyen végzett. Gratulálunk Varga Zsófi csapatainak!! (Mura-Mészáros Csaba)

versenyek : sport 2 ezüst és egy negyedik hely... 2005.05.18.
Megszületett a középiskolás kosárlabda-bajnokság lány serdülő kategóriájában is a végeredmény: lányaink a második helyen végeztek. Így két ezüst érmet és egy negyedik helyet szereztek csapataink. Idén az összesített pontversenyben 3. helyezettek lettünk, s az utóbbi 5 évet tekintve a 7. helyen állunk a 66 fővárosi "kosaras suli" mezőnyében. (Mura-Mészáros Csaba)

versenyek : sport Vége a bajnokságnak... 2005.05.02.
Április 30-án és május 1-én a döntőkkel és a bronzmeccsekkel lezárult (vagy talán mégsem?) az idei középiskolás kosárlabda bajnokság. A serdülő lány csapatunk nagy küzdelemben nyert a bronzmeccsen, s ezzel harmadik lett, de az érmek és a kupák átadása elmaradt ebben a kategóriában a 2. helyezett esetleges kizárása egy igazolt játékos szerepeltetése miatt. Tehát lehet, hogy lányaink kapják az ezüstöt... A serdülő fiúk a döntőben alulmaradtak, de így is nagyon szép hely ez, hiszen két év alatt két ezüstöt gyűjtöttek be! Az ifi fiúk a harmadik helyért küzdöttek az erősen tartalékos, de nagyon lelkes csapattal, s végül a 4. helyet szerezték meg. A szervezők úgy döntöttek, hogy az évek óta zajló sikeres munka elismeréseként idén iskolánk kapja meg azt a vándorkupát, amit előttünk már 5 iskola megkapott. Gratulálunk minden játékosnak és edzőjüknek, Varga Zsófinak!!! Köszönjük az egész éves szurkolást!!! (Mura-Mészáros Csaba)

versenyek : német Kerületi Német Nyelvi Tanulmányi Verseny 2005.04.28.
2005. április 27-én gimnáziumunk adott otthont a Kerületi Német Nyelvi Tanulmányi Versenynek. 43 diák mérte össze a tudását, akik közül a Kemepelenesek nagyon szép eredményeket értek el:
Az 5. osztályosok között kerületünk legjobbja Janzsó András (5.b). Második helyen végzett Fleck Márton (5.b).
A 6. osztályosok versenyében megosztott első helyezést ért el Tóth Zsófia (6.b), Limbek Zsófia (6.b) pedig harmadik helyezett lett.
A gimnáziumi korosztály alap illetve emelt kategóriában versenyzett.