Hírek : Összes hír

kategóriákat mutat
1 ] [ 91 ] .. [ 140 ] [ 150 ] [ 160 ] [ 170 ] [ 180 ] .. [ 186 ] [ 187 ] [ 188 ] [ 189 ] [ 190 ] [ 191 ] [ 192 ] [ 193 ] [ 194 ] [ 195 ] [ 196 ] .. [ 200 ] [ 210 ] [ 214 ] Új hír írása

versenyek : magyar Kerületi vers- és prózamondó verseny 2004.03.16.
Március 11-én a kerületi vers és prózamondó versenyen az 5.-6. osztályosok mezőnyében Marschal Artúr Petőfi Sándor Tintásüveg című versével első helyezett lett. Győzelmével a fővárosi fordulóba jutott.
Felkészítő tanára Petró Judit tanárnő volt.

versenyek : fizika Mikola Sándor Tehetséggondozó Fizikaverseny 2004.03.16.
Parti Zsófia és Huszár Zsófia a Mikola Sándor Fizikaverseny fővárosi fordulójában elért eredménye alapján az országos döntőbe jutott.
Felkészítő tanáruk Dezamicsné Babich Gertrúd volt.

versenyek : sport Kerületi Jó tanuló, jó sportoló díj 2004.03.16.
A kerületi március 15-iki ünnepségen a Városháza dísztermében vehette át Csere Gáspár 6.a osztályos tanuló az idei év Jó tanuló, jó sportoló díját.
Gáspár 6 éves kora óta atlétizál egyesületben: kezdetben a BMTE-ben, majd a BEAC-ban. Tömegfutó versenyeken már korábban is részt vett, évek óta a kerületi Futafok versenyek állandó szereplője, korosztályának nyertese.
Nemcsak kerületi, budapesti, hanem országos eredményei is kitűnőek, az utóbbi években pedig már nemzetközi versenyeken ér el szép sikereket.
Talán csak télen van egy-két olyan hétvége, hogy ne indulna valamilyen versenyen, ezeken rendszerint elsőként ér célba.
Edzőin kívül is volt kiktől tanulnia: szülei és testvérei is futnak, ők más korosztályos versenyeket nyernek. Emellett sokat kirándulnak, síelnek.
Két éve jár a Kempelenbe, ahol tartósan kiváló, 4,7-es tanulmányi átlagot ér el. Eredményei elérésében szorgalma, alapos munkája segíti.
Az edzések és a tanulás mellett jut ideje zenélni is. Remekül dobol, az osztályrendezvények egyik kedvenc szereplője.

versenyek : magyar Iskolai vers- és prózamondó verseny 2004.03.16.
A március 8-án megrendezett iskolai vers- és prózamondó versenyt az 5.-6. osztályosok kategóriájában Marschal Artúr, a 7.-8. osztályosok kategóriájában Bojtor Virág nyerte meg.

versenyek : sport Kerületi tornaverseny 2004.03.16.
A március 8-iki kerületi tornaversenyen a kempelenes fiú csapat első, a lány csapat második helyezett lett. Egyéniben Goy Benjamin győzött, Szabó Dániel második, Ratkovszky István harmadik lett. A lányoknál Lindmayer Judit a második helyet szerezte meg.

versenyek Filozófia OKTV 2004.03.16.
Március 6-án, szombaton írták az országban a filozófia OKTV magyar nyelvű fordulóját. Iskolánkból Karsza Andrea és Kisfalusi Dorottya személyében első alkalommal vett részt diák ezen a versenyen. Kisfalusi Dorottyát az első forduló alapján a német nyelvű fordulóba is behívták, erre a versenyre március 13-án kerül sor.

versenyek : matematika Varga Tamás Matematika Verseny 2004.03.11.
A Varga Tamás Matematika Verseny kerületi fordulójának iskolánk ad otthont. A versenyre január 15-én 14 órától kerül sor. Diákjaink közül a következők vannak még versenyben:
7. évfolyam:Berta Zsolt, Pipek Orsolya, Gráf Tamás, Somlói Zsófia,
8. évfolyam:Zentai Ármin, Tornyos Gábor, Horváth Roland, Csávás Bálint, Perger Júlia, Karácsonyi Gabriella, Séra Eszter.

A Varga Tamás verseny III. fordulójába (döntőjébe) jutottak:
Pipek Orsolya 7.a Somlói Zsófia 7.a

versenyek : matematika Zrínyi tesztverseny 2004.03.11.

8. Karácsonyi Gabriella 8.a

versenyek : sport Torna diákolimpia 2004.03.10.
Iskolánk fiú tornacsapata a fővárosi versenyen első helyezést ért el, ennek az eredménynek köszönhetően március 26-27-28-án a Debrecenben megrendezésre kerülő torna diákolimpia országos döntőjében vehetnek részt.
A csapat felkészítését Ács Győző tanár úr segítette.
A debreceni verseny eredményeiről nemsokára hírt adunk.

rendezvények : sport Kerületi tornaverseny 2004.03.10.
A március 8-iki kerületi tornaversenyen a fiú csapat első, a lány csapat második helyezést ért el. Egyéniben Goy Benjamin győzött, Szabó Daniel második, Ratkovszky István harmadik lett. A lányoknál Lindmayer Judit a második helyet szerezte meg.

1 ] [ 91 ] [ 140 ] [ 150 ] [ 160 ] [ 170 ] [ 180 ] [ 186 ] [ 187 ] [ 188 ] [ 189 ] [ 190 ] [ 191 ] [ 192 ] [ 193 ] [ 194 ] [ 195 ] [ 196 ] [ 200 ] [ 210 ] [ 214 ] Új hír írása