Hírek : Összes hír

kategóriákat mutat
1 ] .. [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] .. [ 20 ] [ 30 ] [ 40 ] [ 50 ] [ 60 ] .. [ 91 ] [ 105 ] Új hír írása

versenyek : magyar Magyar nyelv OKTV, második forduló 2018.12.12.

Gratulálunk Karakó Kingának (11.a), aki az első fordulóban megírt dolgozata alapján a magyar nyelv OKTV második fordulójába jutott.

 

Tanára Cselényi Péter tanár úr


 
versenyek : informatika Bakonyi Bitfaragó Bajnokság 2018.12.12.

A hétvégén Veszprémben megrendezésre került informatika csapatversenyen, a Bakonyi Bitfaragó Bajnokságon Csala Bálint és Csala Péter (12.b) Katkó Dominikkal együtt első helyezett lett.

 

Gratulálunk az újabb szép sikerükhöz! 


 
versenyek : angol Kerületi angol szépkiejtési verseny 2018.12.12.

Gratulálunk Németh Veronika Annának (8.a), aki a kerületi angol szépkiejtési verseny győztese lett a 8. évfolyamosok mezőnyében.

Tanára Tóthné Komáromi Csilla tanárnő.


 
rendezvények Nobel-díjasok és tehetséges diákok találkozója 2018.12.12.

Az a megtiszteltetés érte iskolánkat, hogy idén meghívást kaptunk a Szegeden megrendezett Nobel-díjasok és tehetséges diákok találkozójára. Az orvosbiológiai kutatások jövőjét támogató szándékkal indult Szent-Györgyi program és Szegedi Tudós Akadémia keretein belül zajló eseményre december 5-7. között került sor. Három diákunk vehetett részt rajta (Kulcsár Panka 12. a, Szél Fruzsina 12. a, Kovács Gergely 12. b), akik az orvosi képzés iránt érdeklődnek. Számos színvonalas program keretében tágították a jelenlévők látókörét, például fiatal egyetemi hallgatók ismertették legújabb kutatási eredményeiket, egyetemi mentortanárok tartottak előadást újabb tudományos felfedezések kapcsán (angol nyelven), illetve egy Nobel-díjas svájci biokémikus, Kurt Wütrich előadását is meghallgathatták tanulóink, és kérdezhettek tőle, továbbá az egyetem kutatólaborjaiban is látogatást tehettek így bepillantva az aktuális kutatásokba.


 
egyéb Műkorcsolya 2018.12.10.

Mezei Réka 7. b osztályos tanuló, a 12. Santa Claus Cup Nemzetközi műkorcsolya versenyen 9. helyezést ért el. A szép eredményéhez gratulálunk!


 
egyéb Robotverseny 2018.12.09.

Kereszthury Péter (10.a) "ROBOKTAT" nevű csapatával a Nemak Mobilis robotverseny FLL regionális fordulójában 2. helyezést ért el, így az országos döntőbe jutott. 

 


robotika_verseny
 
versenyek : informatika programozó verseny 2018.12.09.

Kereszthury Péter (10.a), Tóth Bálint (10.a) és Tóth Gábor (10.a) középiskolás csapata 173 csapat közül, egyetemisták és seniorok között az OTB BANK "IT Competition" nyelvfüggetlen programozóverseny döntőjében 11. helyen végzett. 

 


 
iskolavezetés információi Jelentkezés a kisfelvételi írásbeli vizsgájára 2018.12.03.

A negyedik osztályosok kisfelvételi írásbeli vizsgájára az Oktatási Hivatal vagy a gimnázium honlapjáról letölthető "Tanulói jelentkezési lap" benyújtásával lehet jelentkezni.

A kitöltött nyomtatványt a titkárságon lehet 2018. december 7-éig leadni.

Békefi Gábor igazgató


 
egyéb Judo Országos Bajnokság 2018.11.29.

Igaz Laura (8.a) elsőéves serdülőként ezüstérmet szerzett a Siklóson megrendezett judo országos bajnokságon.


 
versenyek : sport Kerületi úszóverseny 2018.11.29.

A hétvégén került megrendezésre a kerületi úszóverseny, amelyen iskolánk egyéni és váltó számokban is remek eredményeket ért el.

 

III. korcsoport

- 100 méteres gyorsúszás: Vida Benedek (6.b) - 1. helyezés, Pálinkás Lili (7.a) - 4. helyezés, Farkas Júlia (7.b) - 5. helyezés

- 100 méteres mellúszás: Vida Benedek (6.b) - 2. helyezés, Pálinkás Lili (7.a) - 1. helyezés, Ludányi Zsófi (6.b) - 5. helyezés

- 100 méteres hátúszás: Pénzes Júlia (7.a) - 3. helyezés, Vajda Laura - 6. helyezés

- 4x50 méteres gyorsváltó: Lévay Levente (6.b), Ormos Mihály (6.b), Székely Marcell (6.b), Vida Benedek (6.b) - 3. helyezés; Farkas Júlia (7.b), Manna Nóra (6.a), Pálinkás Lili (7.a), Pénzes Júlia (7.a) - 2. helyezés

 

IV. korcsoport

- 100 méteres gyorsúszás: Molnár Klaudia (8.a) - 2. helyezés

- 100 méteres mellúszás: Rátkai Viktória (8.a) - 2. helyezés, Skrabák Virág (7.a) - 4. helyezés

- 100 méteres hátúszás: Molnár Klaudia (8.a) - 1. helyezés

- 4x50 méteres gyorsváltó: Molnár Klaudia (8.a), Rátkai Viktória (8.a), Skrabák Virág (7.a), Tóth Fruzsina (7.a) - 2. helyezés

 

V-VI. korcsoport

- 100 méteres gyorsúszás: Jancsurák Marcell (10.a) - 1. helyezés

- 100 méteres mellúszás: Jancsurák Marcell (10.a) - 1. helyezés

 

 

Gratulálunk az eredményekhez!


 
1 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 20 ] [ 30 ] [ 40 ] [ 50 ] [ 60 ] [ 91 ] [ 105 ] Új hír írása