Hírek : földrajz

kategóriákat mutat

versenyek : földrajz Városismereti verseny 2018.04.13.

Csörgits Máté (10.a) a Budapesti (Lágymányosi nevezetességek) Városismereti Versenyen, a középiskolás kategóriában a nyolcadik helyezést érte el.

versenyek : földrajz Tehetségtábor - Erdély, Parajd 2017.08.10.

Iskolánk tanulója, Reif Márton a Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny nemzetközi és országos győzteseként és versenyfelkészítő tanára, Vaskor Gabriella a Magyar Természettudományi Társulat jutalmaként 2017. július 17-23-a között Parajdon voltak az első Kárpát-medencei Tehetségtáborban, amit a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Kara szervezett. Itt voltak azok a felvidéki, kárpátaljai, erdélyi, vajdasági és magyarországi legtehetségesebb 7.-es és 8.-os  tanulók, akik a biológia, a kémia vagy a földrajz területén értek el sikereket. Csillagkirándulások során ismerhették meg Erdély természeti és kulturális örökségét neves egyetemi professzorok, oktatók társaságában. Az utolsó napon a Nemzetstratégiai Kutatóintézet Tehetség-kvízét - ami a Kárpát-medence földrajzi és kulturális értékeiről szólt - a Marci által vezetett csapat nyerte meg 98 %-os teljesítménnyel.

versenyek : földrajz Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny 2017.05.16.

Reif Márton 8. b osztályos tanuló a hétvégi háromnapos nemzetközi és országos Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Versenyen korosztályában az I. helyezést érte el. Gratulálunk neki!

Szaktanára: Juhász Gergely, versenyfelkészítő tanára: Vaskor Gabriella.

Marci megkapta az első helyzetteknek járó Teleki Pál Földrajz- Földtan Verseny Emlékérmet, s ezen kívül nyáron felkészítő tehetséggondozó, terepgyakorlati táborozásban vehet részt egy héten át Erdélyben, Parajdon versenyfelkészítő tanárával együtt.

Az idei évben országos és kárpát-medencei elismerésként Vaskor Gabriella tanárnő kapta meg a tanári Teleki Pál Földrajz- Földtan Verseny Emlékérmet, aki több évtizedes földrajz tehetséggondozó munkájáért (lektoráló, feladatíró, zsűriztető), valamint az utóbbi 3 évben, mint versenyfelkészítő tanárként segítette a tehetséggondozást.

versenyek : földrajz Teleki Pál Országos Földrajz-Földtan Verseny 2016.05.09.

Reif Márton 7. b osztályos tanuló a Magyar Természettudományi Társulat XXIV. Teleki Pál Országos Földrajz-Földtan Versenyén III. döntőshelyezést ért el, mellette különdíjban is részesült a legjobb terepi dolgozat írásáért. Nagyon eredményes teljseítményéért gratulálunk!

Versenyfelkészítő tanára: Vaskor Gabriella, szaktanára: Mura-Mészáros Csaba.

versenyek : földrajz Teleki Földrajz-Földtan Verseny, fővárosi forduló 2016.04.05.

A Teleki Földrajz-Földtan Verseny fővárosi fordulójában diákjaink szépen szerepeltek. A nyolcadikosok mezőnyében Zilahy Botond (8.b) 15. helyezett, Sasi Domonkos (8.b) 28. helyezett lett.

A hetedikesek fővárosi mezőnyében Reif Márton (7.b) 3. lett, így bejutott a verseny országos döntőjébe.

Tanáraik: Vaskor Gabriella tanárnő és Mura-Mészáros tanár úr.

versenyek : földrajz A Teleky Pál Földrajz-Földtan Országos Verseny kerületi fordulója 2016.02.01.

Január 28-án lezajlott a Teleki  Földtan-Földrajz Országos Verseny kerületi fordulója. A 7. évfolyamosok között Reif Márton (7.b), a 8. évfolyamosok között Zilahy Botond (8.b) lett az első helyezett, a nyolcadikosok kategóriájában Sasi Domonkos (8.b) második helyen végzett.

Tanáraik: Mura-Mészáros Csaba és Vaskor Gabriella.

versenyek : földrajz A Teleky Pál Földrajz-Földtan Országos Verseny fővárosi fordulója 2015.06.18.

A Teleky Pál Földrajz-Földtan Országos Verseny fővárosi fordulóján Hegedűs Gergely 7. b osztályos tanuló, 28. helyezést ért el. Eredményéhez gratulálunk!

Felkészítő tanára: Vaskor Gabriella

versenyek : földrajz Földgömb - nemzetközi középiskolai földrajzverseny 2015.03.10.

A Földgömb Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny elődöntőjében Unzeitig Péter és Kovács Benedek csapata (11.b) holtversenyben 34. helyezett lett.

Tanáruk Vaskor Gabriella tanárnő.

versenyek : földrajz Teleki Pál Földrajz Verseny 2015.02.13.

A kerületi Teleki Pál Földrajz Versenyen a 7. osztályos kategóriában Hegedűs Gergely (7.b) első lett.

Gratulálunk neki és tanárának, Vaskor Gabriella tanárnőnek.