Hírek : informatika

kategóriákat mutat
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] Új hír írása

versenyek : informatika OKTV informatika II. kategória - döntő 2020.01.22.

Gratulálunk Kereszthury Péternek (11.a), aki az informatika OKTV II. kategóriájában (programozás) az első és második fordulóban megírt dolgozata alapján az országos döntőbe jutott.


 
versenyek : informatika FIRST LEGO League 2020.01.14.

Elsőként vett részt gimnáziumunk csapata a FIRST LEGO League robotépítő és kutató versenyen. A budapesti fordulóban 18 résztvevő csapat közül összesítésben a 9. helyet szerezték meg, a robot futás kategóriában a negyeddöntőbe jutás is sikerült.

 

A csapat tagjai:

Béndek Simon, Bimbó Balázs, Kovács Domonkos, Major Bulcsú, Szabó Adél, Varga Szilárd (mind 9.a)

Coach: Olejnik Árpád

 

Gratulálunk továbbá Berczik Attilának (9.a), aki ugyanezen a versenyen társaival a 2. helyen jutott tovább, és iskolánk csapatának felkészülését is segítette.

 


 
versenyek : informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny 2020.01.09.

Két csapatunk vett részt a Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny idei kiírásában hagyományos programozás kategóriában. A regionális fordulóban a Horváth Róbert Ferenc (12.a), Németh Ágoston Zoltán (12.a), Rumi Zoárd alkotta csapat 38 indulóból a 8. helyen végzett, míg a Kereszthury Péter, Szász Benjámin, Tóth Gábor Tamás (mind 11.a) trió holtversenyben a 14-16. helyet érte el.

 

Gratulálunk az eredményhez és a színvonalas versenyzéshez!


 
versenyek : informatika E-hód verseny 2019.12.03.

Idén is több osztályunk vett rész az országos E-hód versenyen, ahol a diákok informatikai készségeiket tesztelhették egy online feladatsor kitöltésével. A megmérettetésen a következő szép eredmények születtek:

 

Benjámin kategória (5-6. évfolyam)

5. Bartók Dóra Zsófia

7. Bányai Luca Sára, Dévényi Márton Ákos, Godó Miklós, Szabó Hanna Barbara, Száva Hanga, Szőke Flóra, Zagyva-Székely Rozina (azonos pontszámmal)

 

Kadét kategória (7-8. évfolyam)

1. Földvári Benedek

2. Molnár Hunor, Aszódi Attila Benedek

5. Pick Leonárd Ádám, Dévényi Álmos Tamás, Kózel Barna Kristóf, Horváth Zsombor

7. Földi-Offenwagner Kornél, Somogyi Kincső, Tersztenyák Aliz, Szaniszló Blanka, Feinek Fruzsina Luca

9. Kovács-Tuba Kristóf

 

Junior kategória (9-10. évfolyam)

8.  Nagy Sólyom

9. Szabó Adél Anna

 

Gratulálunk a remek versenyzéshez!

Tanáraik: Horváth Eszter, Simonné Tatár Zita, Olejnik Árpád


 
versenyek : informatika Informatika OKTV ( II. kategória), első forduló 2019.11.11.

Az informatika II. OKTV (programozás) első fordulójából a következő tanulók dolgozatát lehetett a megadott ponthatár alapján a versenybizottsághoz továbbítani: 

Tátos Vencel (11.a),

Kereszthury Péter (11.a),

Szilczer Ármin (11.a),

Németh Ágoston (12.a),

Tóth Gábor (11.a).

 

Gratulálunk nekik!

 

Tanáraik: Olejnik Árpád és Békefi Gábor tanár urak.


 
versenyek : informatika FÁIAV informatika verseny 2019.05.13.

A 28. Fővárosi Általános Iskolai Informatika Alkalmazói Verseny döntőjében 

6. helyezést ért el Szaniszló Blanka 7.b osztályos tanulónk Grafika kategóriában és

4. helyezést ért el Rédei Viktória 8.b osztályos tanuló Táblázatkezelés kategóriában.

Gratulálunk!


 
versenyek : informatika Informatika OKTV (programozás) döntő 2019.03.19.

A legrangosabb középiskolai tanulmányi versenyen, az OKTV-n az informatika programozás kategóriájában Csala Péter 12.b osztályos tanuló az országos döntőben 27. helyezett lett!!!!

 

Gratulálunk kiemelkedő szép sikeréhez!

 

Tanárai voltak: Sági Orsolya tanárnő és Olejnik Árpád tanár úr.


 
versenyek : informatika Fővárosi Általános Iskolai Alkalmazói Informatika Verseny 2019.03.18.

A Fővárosi Általános Iskolai Alkalmazói Informatika Verseny kerületi fordulójában a következő szép eredmények születtek:

 

Komplex kategória (5-6. osztály)

2. helyezett: Zagarics Lili (6.b)

3. helyezett: Sebestyén Sára (6.b)

 

Grafika kategória (5-6. osztály)

4. helyezett: Rizmayer János (6.a)

7. helyezett: Horváth Zsombor (6.a)

 

Táblázatkezelés (7-8. osztály)

1. helyezett: Rédei Viktória (8.b)

7. helyezett: Major Bulcsú (8.a)

 

Szövegszerkesztés (7-8. osztály)

3. helyezett: Berczik Attila (8.a)

4. helyezett: Juhász Janka (8.a)

 

Prezentáció készítés (7-8. osztály)

2. helyezett: Ányos Eszter (8.b)

4. helyezett: Béres Bálint (8.a)

 

Grafika (7-8. osztály)

1. helyezett: Szaniszló Blanka (7.b)

 

A fővárosi döntőbe jutottak (az 1. és 2. helyezettek): Zagarics Lili (6.b), Szaniszló Blanka (7.b), Ányos Eszter (8.b), Rédei Viktória (8.b).

 

Felkészítő tanáraik: Olejnik Árpád, Sági Orsolya és Simonné Tatár Zita

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

 


 
versenyek : informatika OKTV informatika II. kategória 2019.01.25.

Gratulálunk Csala Péternek (12.b), aki nagyon szép pontszámmal jutott be az informatika OKTV II. kategóriájában az országos verseny döntőjébe.


 
versenyek : informatika E-hód informatika verseny 2018.12.18.

 

A 194 iskola részvételével megrendezésre került, összesen 25464 diákot megmozgató E-hód informatika versenyen diákjaink az alábbi kiemelkedő eredményeket érték el. Az összeállításban csak az első három helyezettek szerepelnek.

 

 

 

Benjamin kategória (5-6. osztály):

 

·        országos 2. helyezettek lettek: Horváth Zsombor (6.a), Kovács-Tuba Kristóf (6.a), Szikora Zoltán (6.b), Vida Benedek László (6.b) – országosan velük együtt 36 diák érte el ezt az eredményt

 

·        országos 3. helyezett lett: Ludányi Orsolya Anna (6.a) – országosan vele együtt 9 diák érte el ezt az eredményt

 

 

 

Kadét kategória (7-8. osztály):

 

·        országos 2. helyezett lett: Sztanek Szilvia (8.a) – országosan vele együtt 8 diák érte el ezt az eredményt

 

 

 

Senior kategória (11-12. osztály):

 

·        országos 3. helyezett lett: Sasi Domonkos (11.b) – országosan vele együtt 5 diák érte el ezt az eredményt

 

Gratulálunk nekik!

 

Tanáraik: Sági Orsolya tanárnő és Olejnik Árpád tanár úr.

 

 

G

 

 


 
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] Új hír írása