Hírek : magyar

kategóriákat mutat
1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] .. [ 10 ] [ 16 ] Új hír írása

versenyek : magyar Kerületi Romhányi szavalóverseny 2017.03.08.

Gratulálunk Jancsurák Marcellnek (8.a), aki a korosztályában a kerületi Romhányi szavalóverseny győztese lett.


 
versenyek : magyar Kerületi vers- és prózamondó verseny 2017.02.23.

A kerületi vers- és prózamondó versenyen tanulóink az alábbi eredményeket érték el:

7.-8. évfolyam, próza: Jancsurák Marcell (8.a) 1. helyezett lett,

5.-6. évfolyam, próza: Varga Dorottya (5.b) harmadik helyezett lett,

5.-6. évfolyam, vers: Lipkovics Ádám (5.a) harmadik helyezett lett.

Jancsurák Marcell a fővárosi döntőbe jutott.

Mindannyiuknak gratulálunk!

Tanáraik: Felföldiné Székely Dóra, Miernik Beáta és Szabóné Moncz Éva tanárnők.


 
versenyek : magyar Iskolai vers- és prózamondó verseny 2017.02.20.

Az iskolai vers- és prózamondó verseny győztesei a következő tanulók lettek:

5.-6. évfolyam, vers: Lipkovics Ádám (5.a),

5.-6. évfolyam, próza: Varga Dorottya (5.b),

7.-8. évfolyam, vers: Víg Csongor (8.b),

7.-8. évfolyam, próza: Jancsurák Marcell (8.a).

Gratulálunk!


 
versenyek : magyar Rendhagyó nyelvtörténeti óra (9.a) 2017.02.10.

A mai napon a 9.a osztályosok az ELTE Bölcsészettudományi Karáról fogadhattak vendéget. Dr. Szentgyörgyi Rudolf nyelvész, az  ómagyar kor kutatója a Tihanyi apátság alapítóleveléről tartott előadást a diákoknak a legújabb kutatási eredményeinek a tükrében.

A programot Cselényi Péter tanár úr szervezte.


 
versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Verseny, középiskolai kategória, területi forduló 2016.12.11.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny területi forduljának eredményei a 9-12. évfolyamon:

 

10. évfolyam:

3. hely                  Rompos Luca, Marczell Réka, Karácsony Zsuzsanna, Dila Sarolta

             felkészítő tanáruk: Törökné Vermes Judit

 

11. évfolyam:

4. hely                  Sohodóczki Sára, Gubicza Míra, Lőrincz Kata, Kapitány Adrienn

                               felkészítő tanáruk: Asboltné Czapári Beáta

 

6. hely                  Surján Anett, Sulyok Liliána, Gyugos Péter, Nikitscher Petra

 

           felkészítő tanáraik: Görög Zsófia, Miernik Beáta


 
versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Verseny, országos döntő (5.-8. évfolyam) 2016.12.11.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjében iskolánk két csapata is szépen szerepelt.

 

A 7. évfolyamosok gimnáziumi kategóriájában az Árkosi Ivett, Kis Veronika, Páhán Anita, Skrabák Boglárka alkotta csapat

az 1. helyen végzett.

felkészítő tanáruk: Bakó Tünde

 

A 8. évfolyamosok gimnáziumi kategóriájában a Bartos Sára, Glávits Anna, Jancsurák Marcell, Lengyel Barnabás alkotta

csapat pedig a 21. helyen végzett.

felkészítő tanáruk: Felföldiné Székely Dóra

 

Mindannyiuknak gratulálunk!


 
versenyek : magyar OKTV, magyar nyelv 2016.12.06.

Gratulálunk Gubicza Mírának (11.b), aki a nyelvtan OKTV második fordulójába jutott.

Felkészítő tanára Asboltné Czapári Beáta.


 
versenyek : magyar Simonyi Zsigmond helyesírási verseny, kerületi forduló 2016.11.25.

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny kerületi fordulójában diákjaink az alábbi helyezéseket érték el:

5. évfolyam: Skrabák Virág (5.a) első helyezett,

6. évfolyam: Dudás Zsófia (6.b) első helyezett,

7. évfolyam: Skrabák Boglárka (7.a) második helyezett,

8. évfolyam: Glávits Anna (8.a) második helyezett.

 

Az első helyezettek a fővárosi fordulóba jutottak. Gratulálunk a szép eredményekhez!

Tanáraik: Törökné Vermes Judit, Bakó Tünde, Felföldiné Székely Dóra és Szabóné Moncz Éva tanárnők.

 


 
versenyek : magyar Nyelvtan OKTV 2016.11.24.

A nyelvtan OKTV első fordulójából a megadott ponthatár alapján Gubicza Míra (11.b), Barabás András (12.a) és Sohodóczki Sára (11.b) dolgozatát lehetett továbbítani. Gratulálunk nekik!

Tanáraik:Asboltné Czapári Beáta és Cselényi Péter


 
versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny, területi forduló 2016.11.21.

A Bolyai Anyanyelvi Verseny területi fordulójában az alábbi szép eredmények születtek.

 

8. évfolyam, gimnáziumi kategória:

·         8.a csapata – Bartos Sára, Glávits Anna, Jancsurák Marcell, Lengyel Barnabás – 1. helyezett

·         8.b csapata – Bodnár Luca, Szőke Viktória Varga Zsófia,– 3. helyezett

 

7. évfolyam, gimnáziumi kategória:

·         7.a csapata – Árkosi Ivett, Kis Veronika, Páhán Anita, Skrabák Boglárka – 1. helyezett

 

6. évfolyam:

·         6.a csapata – Igaz Laura, Juhász Janka, Kocsis Boglárka, Németh Veronika – 5. helyezett

 

5. évfolyam:

·         5.a csapata: Bende Barnabás, Polgár Eszter, Siristye Léna, Skrabák Virág – 2. helyezett

Tanáraik: Bakó Tünde, Felföldiné Székely Dóra, Miernik Beáta, Szabóné Moncz Éva

 

A nyolcadikos és hetedikes első helyezett csapatok az országos döntőbe jutottak!


 
1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 10 ] [ 16 ] Új hír írása