Hírek : magyar

kategóriákat mutat
1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] Új hír írása

versenyek : magyar NyelvÉsz verseny 2018.03.26.

A NyelvÉsz verseny megyei döntőjében a következő szép eredményeket érték el iskolánk tanulói:

1. hely: Skrabák Virág (6.a), Skrabák Boglárka (8.a)
6. hely: Németh Borbála (8.a)
7. hely: Bokros Anna (6.b), Polgár Eszter (6.a)

Gratulálunk a gyerekeknek és tanáraiknak (Bakó Tünde, Felföldiné Székely Dóra, Szabóné Moncz Éva)! 


 
versenyek : magyar Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny 2018.03.06.

Gratulálunk Skrabák Virágnak (6.a), aki a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny fővárosi fordulójában 3. helyezett lett. Kiváló eredményével Virág a verseny döntőjébe jutott.

Tanára Szabóné Moncz Éva.


 
versenyek : magyar Vers-és prózamondó verseny 2018.02.23.

A kerületi vers-és prózamondó versenyen Nagy Ádám (próza) 5. b osztályos tanuló 3. helyzést ért el. Béndek Simon (vers) 7.a osztályos tanuló 3. helyzést ért el. Gratulálunk mindkét tanulónak! Tanáruk: Miernik Beáta


 
versenyek : magyar Novellaelemző verseny 2018.02.13.

Gratulálunk Varga Zsófiának (9.b), aki írásával bejutott a győri Móra Ferenc Novellaelemző Verseny kreatív fordulójába.

Tanára Cselényi Péter tanár úr.


 
versenyek : magyar Magyar Nyelvészeti Diákolimpia 2018.01.25.

Gratulálunk Gubicza Mírának (12. B), aki a Magyar Nyelvészeti Diákolimpia 2017/2018. évi internetes fordulóin nyújtott teljesítménye alapján bejutott a magyarországi elődöntőbe!

Tanára: Asboltné Czapári Beáta


 
versenyek : magyar Kerületi Kazinczy-verseny 2018.01.24.

Gratulálunk Polgár Eszter 6.a osztályos tanulónak, aki a kerületi Kazinczy-versenyen korosztályában 3. helyezett lett.

Tanára Szabóné Moncz Éva.

 


 
versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntő 2017.12.11.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjében iskolánk két csapata is kimagasló eredményt ért el.

Az 5.b. osztály csapata (Zagarics Lili, Feinek Fruzsina, Sebestyén Sára, Ludányi Zsófia)  a 14. helyet szerezte meg.

A 8.a osztály csapata (Kis Veronika, Németh Borbála, Páhán Anita, Skrabák Boglárka) pedig az előkelő 1. helyen végzett. Ők így már háromszoros országos bajnokok.

 

Felkészítő tanáraik: Bakó Tünde és Miernik Beáta

 

Gratulálunk a fantasztikus eredményekhez.

 


A bajnokok
 
versenyek : magyar Kerületi helyesírási verseny 2017.11.23.

Gratulálunk Skrabák Virágnak (6.a), aki idén is megnyerte korosztályában a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny kerületi fordulóját!

Tanára Szabóné Moncz Éva.


 
versenyek : magyar Magyar nyelv OKTV, első forduló 2017.11.22.

A magyar nyelv OKTV első fordulójából Ludányi Kristóf (12.a), Gombos Laura és Dila Sarolta (11.b) dolgozatát lehetett a versenybizottsághoz továbbítani.

Tanáraik: Törökné Vermes Judit, Cselényi Péter, Asboltné Czapári Beáta és Görög Zsófia.

 

Gratulálunk!


 
versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 2017.11.21.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny területi fordulójának eredményei:

 

5. évfolyam

 

1. hely döntős : Zagarics Lili, Feinek Fruzsina, Sebestyén Sára, Ludányi Zsófia

3. hely: Kovács Artúr, Németh Hanna, Szikora Zorán, Szántó Levente

5. hely: Schadl Dóra, Ferencz Dominika, Varga Szonja, Benedek- Fazakas Beatrix

16. hely: Felföldi Anna, Uhlár Fanni, Bocskay Zsófia, Ludányi Orsolya

34. hely: Kovács-Tuba Kristóf, Horváth Zsombor, Magyarosi András, Magyar Ábel

77. hely: Széll Anna, Fekete P. Andrea, Boros Noémi, Csuti Szilvia

 

Tanáraik: Asboltné Czapári Beáta és Miernik Beáta

 

6. évfolyam

 

3. hely: Bende Barnabás, Polgár Eszter, Siristye Léna, Skrabák Virág

11. hely: Szabó-Schermann Frida, Kovács Márton, Szaniszló Blanka, Pigniczki Veronika Emese

28. hely: Berec Bettina, Kozári Enikő, Börzsönyi Emma, Tóth Fruzsina

30. hely: Atzél Ilona Eszter, Balogh Borbála, Okolitsny-Soós Mirtill, Csatári Lívia

60. hely: Lipkovics Ádám, Pachmann Balázs, Pick Leonárd Ádám, Rábai Gellért

64. hely: Bednarik Bianka, Bokros Anna, Bedőcs Anna, Horváth Kinga

65. hely: Oszlánszky Lili Luca, Papp Luca Anna, Farkas Júlia, Hódi Flóra

 

Tanáraik: Felföldiné Székely Dóra és Szabóné Moncz Éva

 

7. évfolyam

 

11. hely: Érsek Georgina, Molnár Klaudia, Lapos Nóra, Juhász Janka

13. hely: Ónodi Emese, Igaz Laura, Németh Veronika Anna, Kocsis Boglárka

18. hely: Kálny Barbara, Reif Zsuzsanna, Miklós Dorka, Bodor Zsuzsanna

 

Tanáraik: Bakó Tünde és Törökné Vermes Judit

 

8. évfolyam

 

1. hely döntős: Skrabák Boglárka, Németh Borbála, Kis Veronika, Páhán Anita Dalma

11. hely: Sziva Márton, Vári Anna, Szalai Botond, Börzsönyi Réka

17. hely: Árkosi Ivett, Moldicz Nóra, Dulin Dorka, Takács Anna

19. hely: Harkai Bíborka, Baranyi Henriett, Dila Csongor, Török Zoltán

19. hely: Balog Eszter, Galaskó Petra, Kovács Lili, Vári Diána

 

 

Tanáraik: Bakó Tünde és Cselényi Péter

 

Gratulálunk!


 
1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] Új hír írása