Hírek : magyar

kategóriákat mutat
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] .. [ 10 ] Új hír írása

versenyek : magyar Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny 2020.03.13.

A Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny fővárosi fordulójába jutottak gimnáziumunk következő tanulói:

- Skrabák Balázs 5.a

- Illés Csanád 6.a

- Skrabák Virág 8.a

 

Tanáraik: Bakó Tünde, Cselényi Péter és Szabóné Moncz Éva

 

Gratulálunk.


 
versenyek : magyar OKTV magyar nyelv -országos döntő 2020.03.06.

Gratulálunk Svoboda Réka 11.a osztályos tanulónak, aki az első forduló feladatsora és az elkészített pályamunkája alapján bejutott a legrangosabb középiskolai versenynek, a magyar nyelv OKTV-nek az országos döntőjébe.

 

Tanárai: Felföldiné Székely Dóra, Asboltné Czapári Beáta és Cselényi Péter.


 
versenyek : magyar Romhányi szavalóverseny 2020.03.04.

Gratulálunk Bátori Gergőnek (5.a), aki a kerületi Romhányi szavalóversenyen korosztályában második helyezett lett.


 
versenyek : magyar Kerületi szavalóverseny 2020.03.03.

Gratulálunk Kakuk Gyöngyvérnek (5.b), aki korosztályában megnyerte a kerületi szavalóversenyt, ezzel a fővárosi fordulóba ő jutott tovább.

Tanára Törökné Vermes Judit tanárnő.


 
versenyek : magyar Így írok én... - irodalmi pályázat 2020.01.27.

Gratulálunk Varga Zsófiának (11.b), aki a Magyar Kultúra Napja tiszteletére rendezett Így írok én irodalmi pályázaton, 174 pályázó közül II. helyezést ért el, A szomorú hetes című versével. Írása az érdi Firka magazin márciusi számában fog megjelenni.


 
versenyek : magyar "Kortárs irodalmat az iskolákba" 2020.01.14.

Az Aegon és a Magyartanárok Egyesülete "Kortárs irodalmat az iskolákba" elnevezésű versenyének korosztályi selejtezőjén sikeresen szerepelt Varga Zsófia (11.b) és Bodor Sára (10.b). Jutalmuk, hogy részt vehetnek a cég bajai háromnapos kreatív versenyén.


 
versenyek : magyar Országos siker 2019.12.09.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjében iskolánk tanulói nagyon szép sikereket értek el.

 

A 7.b osztály csapata: Vida Benedek, Szikora Zorán, Szántó Levente a 16. helyet szerezte meg.

A 8.a osztály csapata: Skrabák Virág, Polgár Eszter, Siristye Léna, Bende Barnabás a 11. helyen végzett.

 

Felkészítő tanáraik: Miernik Beáta és Szabóné Moncz Éva

 

Gratulálunk a nagyszerű eredményekhez!

 

 

 


 
versenyek : magyar Magyar nyelv OKTV, 2. forduló 2019.12.05.

Gratulálunk Glávits Annának (11.a) és Svoboda Rékának (11.a)! Az első fordulóban megírt dolgozatuk alapján mindketten továbbjutottak az OKTV magyar nyelv második fordulójába.

Tanáraik: Felföldiné Székely Dóra tanárnő és Cselényi Péter tanár úr.


 
versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Verseny 9-12. évfolyam 2019.12.02.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny területi döntőjében diákjaink a következő szép eredményeket érték el:

 

9. évfolyam:

4. hely

Érsek Georgina

Németh Veronika

Ónodi Emese

Igaz Laura

felkészítő tanár: Miernik Beáta

 

10. évfolyam:

3. hely

Skrabák Boglárka

Kis Veronika

Benedek Zoltán

felkészítő tanárok: Felföldiné Székely Dóra, Miernik Beáta

 

Gratulálunk a diákoknak és tanáraiknak!


 
versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 2019.11.24.

Diákjaink sikeresen szerepeltek a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulójában.

A következő szép eredmények születtek:

 

5. évfolyam:

3. helyezett:

5.a

Mészáros Máté Ádám

Csatári Bence

Pintér Botond

Vajda Vilmos

Felkészítő tanár: Cselényi Péter

 

6. évfolyam:

2. helyezett:

6.a

Illés Csanád

Kovács Máté Tamás

Tóth Kolos Barnabás

Rédei Márk

Felkészítő tanár: Bakó Tünde

 

5. helyezett:

6.b

Gebora Zsófia

Szakáli Kata

Tóth Fanni

Saár Petra

Felkészítő tanár: Asboltné Czapári Beáta

 

 

7. évfolyam:

1. helyezett:

7.b

Vida Benedek

Szikora Zorán

Szántó Levente

Felkészítő tanár: Miernik Beáta

A csapat ezzel a teljesítményével az országos döntőbe jutott.

 

3. helyezett:

7.b

Feinek Fruzsina

Ludányi Zsófi

Németh Hanna

Sebestyén Sára

Felkészítő tanár: Miernik Beáta

 

4. helyezett:

7.a

Benedek-Fazakas Beatrix

Kardos Boróka

Barabás Kitti

Ludányi Orsolya

Felkészítő tanár: Asboltné Czapári Beáta

 

8. évfolyam:

1. helyezett:

8.a

Skrabák Virág

Polgár Eszter

Bende Barnabás

Siristye Léna

Felkészítő tanár: Szabóné Moncz Éva

A csapat ezzel a teljesítményével az országos döntőbe jutott.

 

2. helyezett:

8.a

Laczkó Laura

Atzél Ilona

Tóth Fruzsina

Börzsönyi Emma

Felkészítő tanár: Szabóné Moncz Éva

 

3. helyezett:

8.b

Somogyi Kincső

Berczik Dorottya

Papp Dorina

Oszlánszky Lili

Felkészítő tanár: Törökné Vermes Judit

 

 

Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáraiknak!


 
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 10 ] Új hír írása