Hírek : matematika

kategóriákat mutat
1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] .. [ 10 ] Új hír írása

versenyek : matematika Nemzetközi matematikaverseny 2019.02.26.

A Nemzetközi matematikaverseny 2. fordulójának díjazottjai iskolánkból:

5. évfolyam: Tóth Kolos Barnabás, Harkai Boróka Napsugár, Uzsonyi-Nagy Kolos;

6. évfolyam: Sebestyén Sára.

 

A döntőbe Harkai Boróka Napsugár jutott.

Tanáraik: Nayg Emese, Tolnai Judit, Rakota Ilona.

Gratulálunk nekik!

 


 
versenyek : matematika Bolyai Matematika Csapatverseny, országos döntő, 9-12. 2019.02.25.

A Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntőjében (!!!) 

 

a 9. évfolyamos "Egyenes egyenlet" csapat (Horváth Ákos, Liziczay Bence, Rózsa Ákos, Sziva Márton) 6. helyezést ért el.

 

Tanáraik:dr.  Horváth Eszter és Rakota Ilona

 

Gratulálunk!

 


 
versenyek : matematika Varga Tamás Matematikaverseny 2019.02.25.

A Varga Tamás Matematikaverseny döntőjébe jutott:

Dévényi Álmos (7.a); Skrabák Virág (7.a); Tersztenyák Alíz (7.b).

 

Tanáraik: Rakota Ilona, Nagy Emese, Horváth Eszter

 

Gratulálunk!


 
versenyek : matematika Bolyai Matematika Csapatverseny 9-12. 2019.01.24.

A Bolyai Matematika Csapatverseny területi fordulóján szép eredmények születtek:

 

1. helyezett a 9. évfolyamos "Egyenes egyenlet" csapat (Horváth Ákos, Liziczay Bence, Rózsa Ákos, Sziva Márton). A csapat az országos döntőbe jutott.

Tanáraik: Horváth Eszter és Rakota Ilona

 

2. helyezett a 12. évfolyamos "Iksz" csapat (Csala Bálint, Csala Péter, Török Márton, Varga Borbála)

Tanáruk: Romhányi Katalin

 

3. helyezett a 11. évfolyamos csapat (Csörgits Máté, Németh Ágoston, Gajdos Levente, Ilyés Botond)

Tanáruk: Csébics Anikó

 

Gratulálunk!

 

 

 


 
versenyek : matematika Varga Tamás Matematikaverseny 2018.12.21.

A Varga Tamás Matematikaverseny 2. fordulójába jutott:

 

7. évfolyam:

Dévényi Álmos, Hegedüs Ádám, Kapuvári Márton, Kovács Márton, Markovits Mirjam, Paréj Márk, Skrabák Virág, Szaniszló Blanka,  Tersztenyák Alíz.

 

8. évfolyam:

Ányos Eszter,  Érsek Georgina, Légrádi Kristóf,  Nagy Sólyom,  Yu Lang Richárd.

 

Tanáraik:

Nagy Emese, Rakota Ilona, Tolnai Judit, dr. Horváth Eszter

 

Gratulálunk! 


 
versenyek : matematika Matematika OKTV, második forduló 2018.12.14.

Gratulálunk Csala Bálintnak és Csala Péternek (12.b), akik nagyon magas pontszámú dolgozatukkal mindketten bejutottak a matematika OKTV (II. kategória) második fordulójába!

 

Tanáruk Romhányi Katalin tanárnő.

  

 


 
versenyek : matematika BME Matematika Intézet 2018.12.12.

Örömmel vettük a BME Matematika Intézet levelét, melyben arról tájékoztattak minket, hogy az iskolánkból felvételt nyert első éves hallgatók a "nulladik matematika zárthelyi" dolgoztatot "kimagasló eredménnyel" írták meg.

A Matematika Intézet meghívására matematikatanáraink 2018. november 30-án részt vettek az egyetem által szervezett beszámolón és az azt követő kötetlen beszélgetésen.


 
versenyek : matematika Bolyai matematika csapatverseny országos döntő 2018.11.26.

A Bolyai matematika csapatverseny országos döntőjének eredményei:

 

16. helyet ért el a 7.a osztály csapata: Polgár Eszter, Skrabák Virág, Dévényi Álmos és Pick Leonárd

17. helyet ért el a 6.b osztály csapata: Boros Noémi, Mensáros Dominika, Németh Hanna és Zagarics Lili

19. helyet ért el a 8.a osztály csapata: Németh Veronika, Bimbó Balázs, Kovács Domonkos és Yu Lang Richárd

 

Tanáraik: Nagy Emese és Rakota Ilona

Gratulálunk nekik!


 
versenyek : matematika Matematika OKTV, II. kategória 2018.11.21.

A matematika OKTV (II. kategória) első fordulójából az elért pontok alapján Csala Bálint, Csla Péter (12.b), Csörgits Máté, Németh Ágoston (11.a) és Plachi Dóra (12.a) dolgozatát lehetett a versenybizottsághoz továbbítani.

Tanáraik: Csébics Anikó és Romhányi Katalin.

 

Gratulálunk a szép eredményekhez! 


 
versenyek : matematika Bolyai Matematika Csapatverseny 3-8. 2018.10.25.

Nagyon szép siker!

 

Az idei évben három kempelenes csapat is az országos döntőbe jutott a Bolyai Matematika Csapatversenyen!

 

6. évfolyamon a "Sivatagi gyíkok" csapat: Mensáros Dominika, Zagarics Lili, Németh Hanna, Boros Noémi (tanáraik: Rakota Ilona, Nagy Emese);

7. évfolyamon a "Csapatnév" csapat: Polgár Eszter, Skrabák Virág, Pick Leonárd, Dévényi Ákos (tanáraik: Nagy Emese, Rakota Ilona);

8. évfolyamon az"Endoplazmatikus retikulum" csapat: Yu Lang Richárd, Bimbó Balázs, Németh Veronika, Kovács Domonkos (tanáruk: Nagy Emese)

 

Az eredményhez gratulálunk, és szurkolunk a döntőben!

 

A Dél-Budai körzetben 

2. helyezést ért el az

ötödikes "Visszatérő" csapat: Dévényi Márton, Janisovszky Vanda, Turi Barna Dávid, Szerencsi Ida (tanáruk: Nagy Emese, Rakota Ilona, Tolnai Judit),

és a nyolcadikos "Kaktuszok " csapat: Gyarmati Fanni, Závodi Eszter, Rátkai Viktória, Sztanek Szilvia (tanáruk: Nagy Emese),

3. helyezést ért el a

a hatodikos "Tudás 6 alma" csapat: Ludányi Zsófi, Feinek Fruzsina Luca, Timár Anna, Sebestyén Sára (tanáruk: Nagy Emese),

a hetedikes "Matek Manók" csapat: Kovács Márton, Palotás Levente, Szaniszló Blanka, Zimonyi Barna (tanáruk: Horváth Eszter)

és a nyolcadikos "Paralelepipedon" csapat: Kocsia Boglárka, Szabó Adél, Igaz Laura, Béndek Simon (tanáruk: Nagy Emese)

4. helyezést ért el a

hetedikes "A pontszám csak illúzió" csapat: Atzél Ilona, Berec Bettina, Kozári Enikő, Börzsönyi Emma (tanáruk: Rakota Ilona)

6. helyezést ért el az

ötödikes "Googolplex" csapat: Zagarics Zétény, Rédei Márk, Tóth Kolos Barnabás, Szabó Mátyás (tanáruk: Tolnai Judit),

hetedikes "Egyenlítő" csapat: Pachmann Balázs, Okolisny-Soós Mirtill, Lipkovics Ádám, Siristye Léna (tanáruk: Nagy Emese).

 

Gratulálunk a szép sikerhez!

 

 

 


 
1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 10 ] Új hír írása