Kempelen Farkas Gimnázium (OM: 035257)

Tisztelt Szülők, Régi Diákok, Támogatók!

Kérjük ne felejtse el támogatni alapítványunkat adója 1 %-ával!

Az alapítvány adószáma: 18230941-1-43

Kiemelt híreink

egyéb Atlétika 2019.06.13.

Pénzes Júlia (7.a) az Atlétika Diákolimpia megyei döntőjében 600 méteren harmadik helyet szerezve bejutott az országos döntőre, ahol nagyon szép helyen végzett.

 

                                                                                                                                             Edzője: Bartha Attila

                                                                                                                                             Gratulálunk!


rendezvények : sport Tenisz Diálolimpia 2019.06.13.

Gratulálunk Béndek Simonnak (8.a), Légrádi Gergőnek (8.b), Légrádi Kristófnak (8.b) és Benedek Zoltánnak a Tenisz Diákolimpián elért V.-VIII. helyezéséhez a VI. korcsoportban!!


versenyek : matematika Abacus feladatmegoldó matematikaverseny 2019.06.13.

Az Abacus feladatmegoldó matematikaversenyen a 6.b osztályos Nagy Ádám Dániel országos 10. helyen végzett, ezért ezüstfokozatú dicséretben részesült. Gratulálunk a kiemelkedő teljesítményéért!

Tanára: Nagy Emese


versenyek : sport Diákolimpia - tenisz 2019.06.12.

Benedek-Fazakas Beatrix és Kardos Boróka (6.a) a Balatonbogláron megrendezett  Országos Diákolimpián aranyérmet szereztek.


versenyek : sport Akrobatikus rock and roll 2019.06.11.

Takács Linda (5.a) a június 2-án Gyöngyösön megrendezett akrobatikus rock and roll Országos Bajnokságon kis- és nagyformációs csapatával is aranyérmet szerzett. Gratulálunk!


versenyek : fizika Fizika OTDK 2019.06.11.

Dila Csongor (9.b) évfolyamdolgozatát olyan magas színvonalon készítette el A fekete lyukak témakörben, hogy azt továbbítottuk az egyetemisták OTDK versenyének szervezőbizottságához. Ez alapján meghívást kapott az OTDK Egerben szervezett matematika, fizika és földtudományok országos döntőjére. Itt az egyetemek különböző fizika tanszékeink vezetőiből álló zsűri előtt tartott előadásban bizonyította tudását. Az előadásával a legfiatalabb résztvevőként, de az egyetemistákéval összemérhető tudásáért nagy elismerést, pénzjutalmat kapott és lehetőséget arra, hogy csatlakozhasson egy TDK munkához, egy általa választott egyetemi laborban.

Gratulálunk szép teljesítményéhez!

Felkészítő tanárai: Bakosné Novák Andrea, Dezamicsné Babich Gertrud


egyéb  Rendhagyó irodalomóra 2019.06.05.

Rendkívüli irodalomóra keretében iskolánkban harmadik alkalommal tartott előadást Kiss Kálmán költő, irodalmár, nyugalmazott pedagógus Füst Milán életéről és munkásságáról a 11.évfolyamosok számára.


egyéb Atlétika 2019.06.05.

 

 Gratulálunk Kőszegi Mirának és Jancsurák Marcellnek a Székesfehérváron megrendezett Országos Atlétika Diákolimpián elért eredményeikért!

 Mira 200 m síkfutásban első, Marci 100 méteren 26., 200 méteren 30. helyezett lett.


egyéb Bronzérem az Európa Kupán 2019.06.04.

Igaz Laura (8. a) harmadik helyen végzett a Győrben megrendezett U15 Judo Európa Kupán. Gratulálunk! 


versenyek : angol OÁTV - angol nyelv 2019.06.03.

Kovács Vince (8.a) az Országos Általános Iskolai Tanulmányi Versenyen angol nyelvből az országos döntőben 20. helyet szerzett. 

Felkészítő tanára: Tóthné Komáromi Csilla

Gratulálunk a szép eredményhez!


versenyek : sport Akrobatikus rock and roll 2019.06.03.

iskolavezetés információi Kerületi nyári napközis tábor 2019.06.02.

Tisztelt Szülők!

A kerületi nyári napközis táborral kapcsolatos tájékoztató és a jelentkezési lapok itt találhatók.


Békefi Gábor

igazgató


versenyek : sport Hip-hop verseny 2019.05.27.

Nagy Ábel (8.b) a hétvégén megrendezett STREET DANCE COMPETITION versenyen Hip-hop  junior szóló kategóriában 1. helyezett lett, ezzel a teljesítményével pedig  elhozta a 2018-2019-es év legtöbb pontot gyűjtött bajnoki címet.

Gratulálunk. 


versenyek : fizika Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny 2019.05.27.

Gyarmati Fanni (8.a) az Öveges József Fizika Verseny országos döntőjében 62. helyezést, Szabó Adél (8.a) 69. helyezést ért el. A verseny az elmúlt hét végén volt Győrben. Az eredményükhöz gratulálunk!

Felkészítő tanáruk:  Dezamicsné Babich Gertrud .


versenyek : sport Párbajtőr 2019.05.25.

Kulcsár Viktor a 8/a-ból, 2019. május 24-én, kadet korosztályban férfi országos párbajtőr válogató versenyen 3. helyezést ért el.

 

Link:

http://www.engarde-service.com/files/hunfencing/2019_orv_tor_pbtor/ffi_pbt_in/index.php?page=clasfinal.htm

 


versenyek : fizika Kerületi fizika verseny 2019.05.24.

Az idei kerületi fizika versenyen a 7. évfolyamosok versenyében A 7.a osztályos Skrabák Virág, Polgár Eszter csapat (tanáruk: Dr. Horváth Eszter) az első, a 7. b osztályos Tersztenyák Alíz, Somogyi Kincső csapat (tanáruk: Csébics Anikó) a második helyet szerezte meg. Gratulálunk!


egyéb atlétika 2019.05.23.

A Budapesti Atlétikai Diákolimpián szép eredményeket értek el iskolánk tanulói.

Molnár Janka 12.A 400 méteren első, Kőszegi Mira 11.A  400 és 200 méteren első, Jancsurák Marcell 10.A 100 méteren ötödik, 200 méteren nyolcadik, távolugrásban hetedik lett.

Csörgits Máté 11.A  3000 méteren indult, és a negyedik helyet szerezte meg.

Kassai Boglárka 10.B 100 méteren ötödik, 200 méteren tizedik lett.

Gratulálunk !


egyéb Látványtánc 2019.05.22.
Berec Bettina, a 7.a osztály tanulója a 2019.05.18-án és 19-én megtartott Magyar Látványtánc Szövetség Országos Döntőjén
Hip-Hop Egyéniben,
Hip-Hop Trióban,
Hip-Hop Csoportban és 
Pom-Pon Csoportban is Országos Bajnoki Címet szerzet,t így méltóan képviseli a Táncvarázs Sportegyesületet a június végén Balatonfüreden megrendezésre kerülő Európa Bajnokságon!
 
 
 

 


versenyek Tudásbajnokság 2019.05.22.

A Tudásbajnokság megyei döntőjén a következő szép eredményeket érték el iskolánk tanulói:

 

Kmetty Zalán 5.a – matematika 8. helyezés

Müller Luca 5.b - matematika 5. helyezés

Tóth Fanni 5.b – anyanyelv 6. helyezés

Varga Kata 5.a – angol nyelv haladó 4. helyezés

Farkas Botond Máté 7.a – biológia 4. helyezés, matematika 3. helyezés

Oszlánszky Lili Luca 7.b – biológia 8. helyezés, matematika 9. helyezés

Siristye Léna 7.a – anyanyelv 6. helyezés

Skrabák Virág 7.a – matematika 4. helyezés, anyanyelv 1. helyezés

 

Virág ezzel az eredményével az országos döntőbe jutott.

 

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőiknek!


egyéb Siker válogatott mezben 2019.05.21.

Igaz Laura (8.a) a magyar serdülő válogatott színeiben bronzérmet szerzett az Erfurtban rendezett judóbajnokságon.


versenyek League World Festival robotikai verseny-ezüstérem 2019.05.21.

Berczik Attila 8. a osztályos tanuló a TövisASAP csapat tagjaként összesítettben világbajnoki ezüstérmet nyert a FIRST LEGO League World Festival robotikai versenyen 2019. április 28-án a világ 108 legjobb csapata közül Detroitban.


versenyek : angol Benchmark 2019.05.16.

A Budapesti Általános Iskolák Angol Nyelvi Vetélkedőjén (Benchmark-2019) Kovács-Tuba Kristóf és Rizmayer János 6.a osztályos tanulók csapata 2. helyezést, Svoboda Anna 7. a osztályos tanuló csapata 3. helyezést ért el.Tanáraik: Schwarckopf Ágnes és Mezei Fruzsina


versenyek : magyar NyelvÉSZ verseny 2019.05.14.

A hétvégén rendezték Szegeden a NyelvÉSZ verseny országos döntőjét, ahol gimnáziumunk diákjai nagyon szép eredményeket értek el:

 

Illés Csanád 5.a - 2.hely

Gebora Zsófia 5.b - 7.hely

Skrabák Virág 7.a - 11.hely

 

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak (Asboltné Czapári Beáta, Bakó Tünde, Szabóné Moncz Éva)!


versenyek : matematika Nemzetközi Magyar Matematikaverseny 2019.05.14.

A Nemzetközi Magyar Matematikaverseny döntőjében az 5.b osztályos Harkai Boróka Napsugár 28. helyen végzett. Felkészítő tanára: Nagy Emese

Gratulálunk a szép eredményéhez!


egyéb Hip-hop verseny 2019.05.13.

Nagy Ábel 8.b a hétvégén megrendezett INTERNATIONAL DANCE OPEN ZAGREB 2019 nemzetközi versenyen junior szóló kategóriában ezüstérmet szerzett.

Csapatával pedig megnyerték a versenyt, így aranyéremmel térhettek haza. 

Gratulálunk. 


versenyek : informatika FÁIAV informatika verseny 2019.05.13.

A 28. Fővárosi Általános Iskolai Informatika Alkalmazói Verseny döntőjében 

6. helyezést ért el Szaniszló Blanka 7.b osztályos tanulónk Grafika kategóriában és

4. helyezést ért el Rédei Viktória 8.b osztályos tanuló Táblázatkezelés kategóriában.

Gratulálunk!


versenyek Tudásbajnokság megyei döntő 2019.05.03.

Skrabák Virág (7.a) Anyanyelv tantárgyból megnyerte a Tudásbajnokság megyei döntőjét, így idén is az országos döntőbe jutott. Matematika tantárgyból a megyei döntő 4. helyezettje lett.

 

Felkészítő tanárai: Szabóné Moncz Éva és Nagy Emese tanárnők.


egyéb Cziffra zenei verseny 2019.05.03.

A Cziffra György zenei tanulmányi versenyen Skrabák Virág (7.a) fuvola egyéni kategóriában arany minősítésben részesült, Skrabák Boglárka (9.a) Soltész Ildikó tanárnővel és Sagyebő Ferenc tanát úrral hegedű duóval a tanár-diák kategóriában szintén arany minősítésben részesült.


egyéb Judo 2019.05.02.

Igaz Laura (8. a) tavalyi elsőségét megismételve idén is aranyérmet szerzett a 27 ország versenyzőit felvonultató Budapest Kupa judóversenyen U15 mezőnyben. Ugyanakkor egy korosztállyal feljebb, az U18 ifik között is bizonyítva harmadik helyen végzett Európa egyik legjelentősebb utánpótlásbajnokságán. Gratulálunk!


versenyek : matematika Sziporka matematikaverseny országos döntő 2019.04.29.

A Sziporka matematikaverseny országos döntőjének eredményei:

 

5.oszt. Dévényi Márton:    4.hely

6.oszt. Ludányi Zsófi.       3.hely

          Mensáros Dominika:5.hely

7.oszt.Dévényi Álmos:       1.hely

         Skrabák Virág:        6.hely

         Polgár Eszter:         7.hely

Tanáraik: Nagy Emese és Rakota Ilona

Gratulálunk!


versenyek : matematika Kenguru nemzetközi matematikaverseny 2019.04.29.

A Kenguru nemzetközi matematikaverseny országos döntőjének eredményei:

 

7. hely: Godó Miklós (5.b). tanára: Nagy Emese

8. hely: Zagarics Zétény (5.a), tanára: Tolnai Judit

Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!


versenyek : matematika Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny 2019.04.29.

A Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny országos döntőjének eredményei:

 

4. hely: Sebestyén Sára (6.b), tanára: Nagy Emese

3. hely: Dévényi Álmos (7.a), tanára: Rakota Ilona

3. hely: Yu Lang Richárd (8.a), tanára: Nagy Emese

Díjazott tanár: Nagy Emese

Gratulálunk!


versenyek : sport Táncverseny 2019.04.28.

Tarr Csilla Tünde (8.a) és tánccsapata, a 2019.04.28-án megrendezett 9. Tánc-kiállítás-Országos modern és kortárs táncversenyen, junior korcsoportban modern tánc kategóriában 1. helyezést ért el; és különdíjat is kapott! Gratulálunk!!!

 

 


versenyek : fizika Öveges József Országos Fizikaverseny 2019.04.25.

Az Öveges József Országos Fizikaverseny döntőjébe jutott Gyarmati Fanni (8.a) és Szabó Adél (8.a).

 

Gratulálunk nekik és felkészítő tanáruknak Dezamicsné Babich Gertrudnak! 


versenyek : magyar magyar irodalom 2019.04.24.

Gratulálunk Zagarics Lili 6. b osztályos tanulónak, az Író-Deák országos vers- és novellaíró pályázaton elnyert kitűnűnő eredményéért. A versenyt a Hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola rendezte az idén is. Lili bejutott az első öt közé novellájával, majd a helyi versenyen 5. helyezést ért el az országos döntőn.


versenyek Katasztrófavédelmi verseny 2019.04.17.

Gratulálunk Gyugos Fanninak (10.b), Lente Annának, Nyári Bíborkának és Pataki Annának (11.a) ahhoz, hogy a 2018/19. évi katasztrófavédelmi ifjúsági verseny dél-budai fordulójában a középiskolai korcsoportban első helyezettek lettek.

 

A csapatot dr. Lenténé Győri Anikó védőnő készítette fel.


versenyek Katasztrófavédelmi verseny 2019.04.17.

Gratulálunk a 8.a csapatának - Bocskai Dorottyának, Kaponits Juliannának, Soltész Mirtillnek és Szalai Majának - ahhoz, hogy a 2018/19. évi katasztrófavédelmi ifjúsági verseny dél-budai fordulójában az általános iskolai korcsoportban első helyezettek lettek.

 

A csapatot dr. Lenténé Győri Anikó védőnő készítette fel.


versenyek : magyar OKTV, magyar nyelv, országos döntő 2019.04.17.

Gratulálunk Karakó Kingának (11.a), aki a magyar nyelv OKTV döntőjében (ami a pályamű védését jelentette) az összesített pontszám alapján 7. helyezést ért el.

Témája, szakmai gyűjtése, elemzése a Nyelvi illem témakörét járta körbe tudományos alapossággal.

Felkészítő tanára Cselényi Péter tanár úr.


egyéb Szinkronúszó MEC Cup Szlovákia 2019.04.16.

Kozári Enikő (7.a.) április 20-21-én a Szlovákiában megrendezett MEC Cup versenyen kombinációs kűrben első helyezést ért el az utánpótlás válogatott tagjaként.


versenyek : magyar Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny fővárosi forduló 2019.04.16.

A Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny fővárosi fordulójában Skrabák Virág (7.a) 6. helyen végzett.

Gratulálunk a szép eredményéhez!

Felkészítő tanára Szabóné Moncz Éva tanárnő.

Felkészítő tanára Szabóné Moncz ÉvaSimonyi Zsigmond Helyesírási Verseny fővárosi fordulójának eredményei


versenyek : sport Diákolimpia Országos Döntő - úszás 2019.04.15.

 

Hétvégén Győr városában került megrendezésre az „A” kategóriás Diákolimpia úszás országos döntője. A Kempelen Farkas Gimnáziumot Molnár Dóra 6.a.osztályos tanuló képviselte. Az alábbi remek eredményeket érte el korcsoportjában.

 

100 méteres hátúszás 1. helyezés

 

50 méteres hátúszás 2. helyezés

 


egyéb Hír címe 2019.04.15.

Balog Eszter (9.a) a Finnországban megrendezett szinkronkorcsolya világbajnokságon a válogatott tagjaként csapatával a 14.helyen végzett.


versenyek : matematika Zrínyi matematikaverseny országos döntő 2019.04.14.

A Zrínyi matematikaverseny országos döntőjének eredményei:

 

14. hely: Dévényi Márton (5.a osztály), tanára: Nagy Emese

16. hely: Tóth Kolos Barnabás (5.a osztály), tanára: Tolnai Judit

20. hely: Németh Hanna (6.b osztály), tanára: Rakota Ilona

Gratulálunk!


versenyek : angol Országos angol nyelvi verseny, fővárosi döntő 2019.04.12.

Gratulálunk Kovács Vincének (8.a), aki a tavalyi szép sikerét megismételve ismét bejutott az angol OÁTV országos döntőjébe.

Tanára: Komáromi Csilla tanárnő.


egyéb Szinkronúszó országos bajnokság 2019.04.10.

Kozári Enikő (7.a) az április 6-7-én megrendezett utánpótlás szinkronúszó országos bajnokságon csapatban és kombinációs kűrben is első helyezést ért el.


versenyek : fizika Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizikaverseny 2019.04.08.

A Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizikaverseny döntőjébe jutott Horváth Ákos (9.a).

Gratulálunk neki és felkészítő tanárának, dr. Horváth Eszternek!


versenyek : fizika Jedlik Ányos Fizikaverseny, országos döntő 2019.04.08.

A Jedlik Ányos Fizikaverseny országos döntőjén Tersztenyák Aliz (7.b) III. díjat, Kovács Domonkos (8.a)  IV. díjat, Yu Lang Richard (8.a) V. díjat és Kovács Marcell (8.a) VI. díjat  ért el.

Gratulálunk nekik!

Felkészítő tanáraik: Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrud, Simonné Tatár Zita


versenyek : német Kerületi német nyelvi projektverseny 2019.04.04.

A kerületi német nyelvi projektversenyen diákjaink az alábbi eredményeket érték el.

5-6. évfolyam: 2. helyezett lett a Szabó Simon - Székely Marcell - Vida Benedek összeállítású csapat (6.b).

7-8. évfolyam: 1. helyezett lett a Somogyi Kincső - Papp Dorina - Pigniczki Veronika összeállítású csapat (7.b).

 

A felkészülésüket segítették Sisak Andrásné és Tolner Pozsonyi Gabriella tanárnők.

Gratulálunk!


versenyek : magyar Magyar nyelv, OKTV, országos döntő 2019.04.04.

Karakó Kinga (11. a) az OKTV-n magyar nyelvből - magas pontszámmal - az országos döntőbe jutott.

Felkészítő tanára: Cselényi Péter.

Gratulálunk!


versenyek : matematika Arany Dániel Matematikaverseny 2019.04.03.

Horváth Ákos (9.a) az Arany Dániel Matematikaverseny országos döntőjébe jutott.

 

Tanára: Horváth Eszter

 

Gratulálunk!


versenyek : magyar XXVII. Móra Ferenc Novellaelemző és Alkotó Verseny 2019.04.01.

A XXVII. Móra Ferenc Novellaelemző és Alkotó Versenyen Győrben Varga Zsófia 10.b osztályos, döntős diákunk a zsűri különdíját nyerte el az Oxygen Media delegált tagjának támogatása révén.

 

Tanára Cselényi Péter tanár úr.

 

Gratulálunk!


versenyek : német Német nyelv OKTV, országos döntő 2019.04.01.

A német nyelv OKTV országos döntőjében Bálint Bianka (12.b) az ország legjobb diákjai között az előkelő 11. helyen végzett.

 

Felkészítő tanára nyolc évig Sisak Andrásné tanárnő volt.

 

Gratulálunk a kiváló eredményhez!


versenyek : matematika Sziporka matematikaverseny országos döntő 2019.04.01.

A Sziporka matematikaverseny országos döntőjébe jutottak:

 

5. osztály: Dévényi Márton

6. osztály: Ludányi Zsófi

               Mensáros Dominika

7. osztály: Dévényi Álmos

               Polgár Eszter

               Skrabák Virág

Tanáraik: Nagy Emese és Rakota Ilona

Gratulálunk!


versenyek : magyar "Kortárs irodalmat az iskolákba" 2019.03.28.

Az Aegon és a Magyartanárok Egyesülete "Kortárs irodalmat az iskolákba" elnevezésű versenyének országos döntőjén Varga Zsófia (10.b) első helyezest ért el, pontszáma maximális volt, tehát nemcsak a korosztályán belül, hanem az összes helyezett között kiemelkedő volt az eredménye. 

Jutalmazása többek között, hogy részt vehet a cég díjkiosztó ünnepségén, ami egyúttal prezentációs lehetőség is.

Tanára Cselényi Péter tanár úr.

 

Gratulálunk a szép sikerhez!


egyéb Weiner Hangszeres tanulmányi verseny 2019.03.27.

Farkas Botond Máté (7.a) a Weiner Leó Katolikus Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium által rendezett Weiner Hangszeres tanulmányi versenyen ARANY minősítést kapott. (gitár)

 

Gratulálunk a szép eredményéhez!


versenyek : biológia Herba medica, komplex biológia-kémia tanulmányi verseny 2019.03.27.

 

Bebesi Ákos 11.b osztályos tanuló a Herba medica elnevezésű komplex biológia-kémia tanulmányi verseny országos döntőjében 7. helyezést ért el. A versenyt a SZTE Gyógyszerésztudományi Kara hirdette meg, a döntő Szegeden, a Farmakognózia Intézetben volt 2019. március 23-án. A döntőben a két választható téma közül az antociánokról tartott előadást, majd laborgyakorlatra és tesztírásra is sor került. Az eredményes szerepléshez az emelt szintű biológia-és kémia tananyag mellett egyetemi szintű orvosi-és gyógyszerészeti ismeretekre is szükség volt.

Szaktanárai Juhász Gergely és Bálint Martin, a versenyre Tóth Szilvia segítségével készült fel. 


versenyek : fizika Kerületi 8. osztályos fizika csapatverseny 2019.03.26.

A kerületi 8. osztályos fizika csapatversenyen a gimnáziumi kategóriában Kovács Domonkos és Varga Szilárd (8.a) első, Pudner Anna és Tarr Csilla (8.a) második, ill. Ganyec Gergely és Száraz Ákos (8.b) pedig harmadik helyezés ért el. A versenyen a feladatokat a tanulók párban oldották meg.

 

Gratulálunk a  szép sikerhez!

Felkészítő tanáraik: Dezamicsné Babich Gertrud és Simonné Tatár Zita


egyéb Országos Sakk Diákolimpia 2019.03.25.

Ónódi Emese, Juhász Janka és Kitanits Nádja tanulóink az országos sakk diákolimpián 20. hezyezést értek el!

 

Gratulálunk!


versenyek : magyar NyelvÉsz 2019.03.25.

Március 22-én lezajlott a NyelvÉsz verseny megyei fordulója, ahol iskolánk diákjai szép eredményeket értek el:

 

Gebora Zsófia (5.b) 1. helyezést ért el, így az országos döntőbe jutott

Nagy Anna (5.a) 4. hely

Illés Csanád (5.a) 5. hely

Ludányi Zsófia (6.b) 6. hely

Skrabák Virág (7.a) 1. helyezést ért el, így az országos döntőbe jutott

Somogyi Kincső (7.b) 2. hely

Érsek Georgina (8.a) 5. hely

Igaz Laura (8.a) 6. hely

 

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak (Asboltné Czapári Beáta, Bakó Tünde, Miernik Beáta, Szabóné Moncz Éva, Törökné Vermes Judit).

 

 


versenyek : sport 10. Budaörs Kupa - Judo 2019.03.21.

Varga Dániel (5.b) a 2019.03.23-án megrendezett 10. Budaörs Kupa regionális ragsor judo versenyen a Diák B korcsoport, 32 kg-os kategóriában, népes mezőnyben az 5. helyen végzett. 


iskolavezetés információi Lőrincze Lajos könyvtári állománygyarapítási pályázat, 2019 2019.03.19.

 

Iskolánk sikeresen pályázott a TINTA Könyvkiadó által kiírt Lőrincze Lajos könyvtári állománygyarapítási pályázaton, aminek köszönhetően a magyar nyelv és az idegen nyelv tantárgyak tanítását és tanulását segítő kiadványokkal gazdagodtunk. 

Békefi Gábor igazgató


versenyek : informatika Informatika OKTV (programozás) döntő 2019.03.19.

A legrangosabb középiskolai tanulmányi versenyen, az OKTV-n az informatika programozás kategóriájában Csala Péter 12.b osztályos tanuló az országos döntőben 27. helyezett lett!!!!

 

Gratulálunk kiemelkedő szép sikeréhez!

 

Tanárai voltak: Sági Orsolya tanárnő és Olejnik Árpád tanár úr.


versenyek Hyperion Verseny 2019.03.18.

A Hyperión Verseny évek óta döntős tanulója, Glávits Anna (10.a) a kreatív szövegalkotás középiskolás kategóriájában, az országos döntőben 15. helyezett lett. Felkészítő tanára: Felföldiné Székely Dóra.

A kreatív szövegalkotás junior kategóriájában Juhász Janka (8.a) 8. helyezést ért el.

A HyperQuest online kvízben 9. helyen végzett Börzsönyi Emma, Laczkó Laura és Pénzes Júlia csapata (7.a), 14. lett Balogh Ármin, Császár Szabolcs és Pachmann Balázs csapata (7.a).


versenyek : informatika Fővárosi Általános Iskolai Alkalmazói Informatika Verseny 2019.03.18.

A Fővárosi Általános Iskolai Alkalmazói Informatika Verseny kerületi fordulójában a következő szép eredmények születtek:

 

Komplex kategória (5-6. osztály)

2. helyezett: Zagarics Lili (6.b)

3. helyezett: Sebestyén Sára (6.b)

 

Grafika kategória (5-6. osztály)

4. helyezett: Rizmayer János (6.a)

7. helyezett: Horváth Zsombor (6.a)

 

Táblázatkezelés (7-8. osztály)

1. helyezett: Rédei Viktória (8.b)

7. helyezett: Major Bulcsú (8.a)

 

Szövegszerkesztés (7-8. osztály)

3. helyezett: Berczik Attila (8.a)

4. helyezett: Juhász Janka (8.a)

 

Prezentáció készítés (7-8. osztály)

2. helyezett: Ányos Eszter (8.b)

4. helyezett: Béres Bálint (8.a)

 

Grafika (7-8. osztály)

1. helyezett: Szaniszló Blanka (7.b)

 

A fővárosi döntőbe jutottak (az 1. és 2. helyezettek): Zagarics Lili (6.b), Szaniszló Blanka (7.b), Ányos Eszter (8.b), Rédei Viktória (8.b).

 

Felkészítő tanáraik: Olejnik Árpád, Sági Orsolya és Simonné Tatár Zita

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

 


versenyek : fizika Jedlik Ányos Fizikaverseny Regionális Forduló 2019.03.12.

Kovács Domonkos (8.a), Kovács Marcell (8.b), Yu Lang Richard (8.a) és Tersztenyák Alíz (7.b) a regionális fordulóban megírt dolgozata alapján bejutott a Jedlik Ányos Fizikaverseny országos döntőjébe.

Gratulálunk nekik!

Felkészítő tanáraik: Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrud és Simonné Tatár Zita


egyéb Verseny 2019.03.11.

Nagy Ábel (8.b) a hétvégén megrendezett MTMSZ Tavaszi kupán Hip-hop junior szóló kategóriában az 1. helyen végzett és a teljesítményével elhozta a legjobb táncos különdíját is. Csapatával pedig Hip-hop junior formációban szintén az 1. helyen végzett.

Gratulálunk neki! 


versenyek : matematika Zrínyi Ilona Matematikaverseny 2019.03.10.

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntőjébe jutott:

 

Dévényi Márton 5.b              tanára: Nagy Emese

Tóth Kolos Barnabás  5.a      tanára: Tolnai Judit

Németh Hanna 6.b               tanára: Rakota Ilona

 

A területi fordulón elért helyezéseink:

 

5. évfolyam:

 

Dévényi Márton             1.

Tóth Kolos Barnabás      3.

Illés Csanád                  5.

Fazekas Péter                7.

Bajusz Petra                  8.

 

6. évfolyam:

 

Németh Hanna              2.

 

7.évfolyam:

 

Pick Leonárd                2.

Dévényi Álmos             3.

Skrabák Virág             10.

 

8. évfolyam:

 

Yu Lang Richárd           3.

Légrádi Kristóf             5.

Szabó Adél                  7.

 

10. évfolyam:

 

Kereszthury Péter       1.

 

11. évfolyam:

 

Tersztenyák Balázs     2.

 

12. évfolyam:

 

Csala Bálint                2.

 

Tanáraik:

Csébics Anikó, Horváth Eszter, Nagy Emese, Rakota Ilona, Romhányi Katalin, Tolnai Judit

 

Gratulálunk!

 

 


egyéb Judo Ifi OB 2019.03.06.

Igaz Laura (8.a) judoka serdülőként az U18-as mezőnyben versenyezve ötödik helyen végzett az Ifjúsági Országos Bajnokságon.


versenyek : matematika Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny 2019.03.06.

A Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny döntőjébe jutottak:

5.osztály:Dévényi Márton

             Mezei Gábor

6.osztály:Ludányi Zsófi

             Sebestyén Sára

             Mensáros Dominika

7.osztály:Dévényi Álmos

             Polgár Eszter

             Skrabák Virág

8.osztály:Yu Lang Richárd

             Kovács Domonkos

             Lapos Nóra

Tanáraik: Nagy Emese és Rakota Ilona

Gratulálunk!


versenyek : magyar AEGON tehetségfejlesztő verseny 2019.03.05.

Az AEGON tehetségfejlesztő versenyén ("Kortárs irodalmat az iskolákba!") a 10. évfolyamos korosztályban 92%-os teljesítménnyel ért el dobogós helyezést Varga Zsófia 10.b osztályos tanuló. Az IRODALOM MÁSKÉPP -verseny országos döntőjébe került diákunk március végén a bajai Petőfi-szigeten megszervezett háromnapos projekt részese lehet.

Tanára Cselényi Péter tanár úr.

 


versenyek : biológia Herba medica tanulmányi verseny 2019.03.05.

Bebesi Ákos 11.b osztályos tanuló bejutott a Herba medica tanulmányi verseny országos döntőjébe. A versenyt a SZTE GYTK Farmakognózia Intézete hirdette meg. Az emelt szintű biológia és kémia tananyag mellett orvosi-és gyógyszerésztudományi egyetemi ismeretekre is szükség volt a döntőbe jutáshoz. Szaktanárai Bálint Martin és Juhász Gergely, a felkészülésben Tóth Szilvia segítette. A döntő 2019. március 22-án lesz Szegeden. 


versenyek : magyar Országos Móra Ferenc novellaelemző és -író verseny 2019.02.28.

A XXVII. Országos Móra Ferenc novellaelemző és -író verseny budapesti előválogató fordulójából Parti Nagy Lajos szövegének elemzésével négy diákunk - Glávits Anna (10.a), Varga Zsófia (10.b), Csörgits Máté és Németh Ágoston (11.a) -jutott be az országos döntőbe. 

Tanáraik: Cselényi Péter és Felföldiné Székely Dóra


versenyek : német DSD vizsgaeredmények 2019.02.27.

Megérkeztek a 12.b osztály DSDII eredményei, amelyek idén is kiválóak lettek.

Az írásbeli és szóbeli vizsgák összesített eredményei alapján mind a 9 tanuló C1-es nyelvvizsgát szerzett.

 

Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáraiknak, Sisak Andrásné,  Lauthné Url Csilla és Silke Zimmermann tanárnőknek.

 


versenyek Bolyai természettudományi verseny, körzeti forduló 2019.02.27.

A BOLYAI TERMÉSZETISMERET VERSENY körzeti fordulóján az alábbi szép eredmények születtek.

 

Az 5.a osztályból Lévay Levente, Csige Zsófia, Kerekes Kázmér és Nagy Rebeka második helyezest értek el , Spéth Veronika, Illés Csanád, Tóth Kolos Barnabás és Rédei Márk ötödik helyezést értek el.

Tanáruk Müller Emese tanárnő.

 

A 6.a osztályból Barabás Kitti, Benedek-Fazakas Beatrix, Kardos Boróka és Kósa Fruzsina ötödik helyezést értek el.

Tanáruk Tóth Szilvia tanárnő

 

A 8.a osztályból szerveződött csapatok a gimnáziumi kategóriában az első hat helyből ötöt is elhoztak.

·         2. helyezettek lettek: Gyarmati Fanni, Rátkai Viktória, Sztanek Szilvia, Závodi Eszter;

·         3. helyezettek lettek: Érsek Georgina, Igaz Laura Elena, Kaponits Julianna, Molnár Klaudia;

·         4. helyezettek lettek: Béres Bálint, Nagy Ákos, Pudner Anna, Tarr Csilla Tünde;

·         5. helyezettek lettek: Berczik Attila, Bimbó Balázs Norbert, Lapos Nóra, Yu Lang Richard;

·         6. helyezettek lettek: Kocsis Boglárka, Németh Veronika Anna, Ónodi Emese, Szabó Adél Anna.

Tanáraik: Dezamicsné Babich Gertrúd, Tóth Szilvia, Vaskor Gabriella.

 

Gratulálunk a szép sikerhez!

 


versenyek : fizika Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny 2019.02.26.

Az Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny megyei fordulójába jutott Yu Lang Richard (8.a), Kovács Domonkos (8.a), Kovács Marcell (8.b), Pudner Anna (8.a), Gyarmati Fanni (8.a), Rédei Viktória (8.b), Nagy Zsófia (8.b), Dudás Zsófia (8.b) Szabó Adél (8.a), Érsek Georgina (8.a), Zulauf Henrik (8.b) és Ányos Eszter (8.b).

Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak, Dezamicsné Babich Gertrúd és Simonné Tatár Zita tanárnőnek!


versenyek : matematika Nemzetközi matematikaverseny 2019.02.26.

A Nemzetközi matematikaverseny 2. fordulójának díjazottjai iskolánkból:

5. évfolyam: Tóth Kolos Barnabás, Harkai Boróka Napsugár, Uzsonyi-Nagy Kolos;

6. évfolyam: Sebestyén Sára.

 

A döntőbe Harkai Boróka Napsugár jutott.

Tanáraik: Nayg Emese, Tolnai Judit, Rakota Ilona.

Gratulálunk nekik!

 


versenyek : matematika Bolyai Matematika Csapatverseny, országos döntő, 9-12. 2019.02.25.

A Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntőjében (!!!) 

 

a 9. évfolyamos "Egyenes egyenlet" csapat (Horváth Ákos, Liziczay Bence, Rózsa Ákos, Sziva Márton) 6. helyezést ért el.

 

Tanáraik:dr.  Horváth Eszter és Rakota Ilona

 

Gratulálunk!

 


versenyek : matematika Varga Tamás Matematikaverseny 2019.02.25.

A Varga Tamás Matematikaverseny döntőjébe jutott:

Dévényi Álmos (7.a); Skrabák Virág (7.a); Tersztenyák Alíz (7.b).

 

Tanáraik: Rakota Ilona, Nagy Emese, Horváth Eszter

 

Gratulálunk!


versenyek : angol Kerületi angol verseny 2019.02.22.

A kerületi angol versenyen az ötödik osztályosok között Illés Csanád első helyezést ért el, a hatodikosok csoportjában Rizmayer János első, Kovács-Tuba Kristóf harmadik lett. A versenyen szép eredményt ért el Zagarics Zétény, Takács Linda és Nagy Anna az ötödik, Ferencz Dominika és  Magyar Ábel a hatodik osztályból.

Tanáruk: Schwarckopf Ágnes


rendezvények Backstage túra a Nokiában 2019.02.19.

 

Február elején a Nokia Skypark irodájában jártunk, ahol a diákok közelebbről megismerkedhettek az ott fellelhető szakmákkal és a cég mentalitásával. A Nokia önkéntes csapata nagy vendégszeretettel fogadott minket a több mint háromórás programon.

Többek között részt vehettünk egy igazi videókonferencián, élő könyvtárként a különböző szakmák képviselőivel beszélgethettünk, kalandtúrán játékos feladatok során ismerhettük meg, hogy mit is takar egy-egy munkakör.

 

További hasonló Backstage túrákról Tóthné Komáromi Csilla tanárnőnél, valamint a www.karrierdontes.hu weboldalon lehet tájékozódni.


versenyek : biológia Ismeretterjesztő előadás a Magyar Tudományos Akadémián 2019.02.18.

2019. február 26-án a 8.a osztály tanulói részt vesznek a Magyar Tudományos Akadémia Kémiai Tudományok Osztálya az Elemek periódusos rendszerének nemzetközi éve alkalmából általános és középiskolás diákok számára szervezett ismertterjesztő előadásán. Az előadást prof. dr. Lente Gábor  tartja Periódusos rendszer extrákkal címmel. 


versenyek : biológia Nobel-díjasok és Tehetséges Diákok XIII. Találkozója 2019.02.18.

2019. február 24-26. között Bartos Sára 10.a, Szőke Viktória és Varga Ingrid 10.b osztályos tanulók részt vesznek a Nobel-díjasok és Tehetséges Diákok XIII. Találkozóján, melyet a Szegedi Tudós Akadémia szervez.
A nagyszabású esemény díszvendége Erwin Neher professzor úr, aki az ingerelhető sejtek ioncsatornáinak vizsgálatára alkalmas "Patch clamp" módszer kidolgozásáért nyerte el a Nobel-díj Bizottság elismerését.

 

A tehetséggondozó program keretén belül a diákok laborgyakorlatokon, kerekasztal-beszélgetésen és neurobiológiai előadásokon vesznek részt, valamint személyesen is találkozhatnak Erwin Neher professzorral az előadása után. A diákokat Tóth Szilvia szaktanár kíséri a rendezvényre. 


versenyek : sport Sakk 2019.02.10.

A kerületi sakkversenyen első helyezett lánycsapatunk (Ónodi Emese, Juhász Janka, Kitanits Nádja) a február 9-én rendezett Budapesti sakk diákolimpián V. helyezést ért el.  


versenyek : német Német OKTV, országos döntő 2019.02.08.

Gratulálunk Bálint Biankának (12.b), aki a középiskolások legrangosabb versenyében, a német OKTV-n nagyon magas pontszámmal az országos döntőbe jutott.

 

Tanára Sisak Andrásné tanárnő.


versenyek : német Német OÁTV 2019.02.04.

Somogyi Kincső (7.b) és  Bokros Anna (7.b) bejutott az országos német nyelvi verseny fővárosi fordulójába.

Tanáruk Sisak Andrásné tanárnő.

Gratulálunk nekik!


egyéb Budapesti úszóverseny 2019.02.03.

A budapesti úszódiákolimpián a következő eredmények születtek:

 

gyorsúszás: Molnár Klaudia (8./a) 12. hely; Hatvani Dóra (11./b) 15. hely; Hencz Tünde (11./b) 18. hely; Jancsurák Marcell (10./a) 23. hely

 

mellúszás: Pálinkás Lili (7./a) 4. hely; Rátkai Viktória (8./a) 7. hely; Hatvani Dóra (11./b) 9. hely; Jancsurák Marcell (10./a) 20. hely

 

hátúszás: Pénzes Júlia (7./a) 10. hely; Molnár Klaudia (8./a) 4. hely; Hencz Tünde (11./b) 9. hely

 

Gratulálunk!!


versenyek : magyar Implom József középiskolai helyesírási verseny 2019.01.30.

Az Implom József középiskolai helyesírási verseny fővárosi döntőjében Skrabák Boglárka 9.a osztályos tanuló az 5. helyen végzett.

 

Tanárai: Bakó Tünde, Felföldiné Székely Dóra

Szép eredményéhez gratulálunk.


versenyek : matematika Bolyai Matematika Csapatverseny 9-12. 2019.01.24.

A Bolyai Matematika Csapatverseny területi fordulóján szép eredmények születtek:

 

1. helyezett a 9. évfolyamos "Egyenes egyenlet" csapat (Horváth Ákos, Liziczay Bence, Rózsa Ákos, Sziva Márton). A csapat az országos döntőbe jutott.

Tanáraik: Horváth Eszter és Rakota Ilona

 

2. helyezett a 12. évfolyamos "Iksz" csapat (Csala Bálint, Csala Péter, Török Márton, Varga Borbála)

Tanáruk: Romhányi Katalin

 

3. helyezett a 11. évfolyamos csapat (Csörgits Máté, Németh Ágoston, Gajdos Levente, Ilyés Botond)

Tanáruk: Csébics Anikó

 

Gratulálunk!

 

 

 


DÖK hírek Hí+1 Szendvics Projekt 2019.01.14.

Kedves Szülők! 

Iskolánk csatlakozott a Budapest Bike Maffia +1 Szendvics nevű kezdeményezéséhez, melynek keretein belül segíthetünk élelmiszert eljuttatni a rászorulóknak. Amennyiben szeretnének hozzájárulni a programhoz, az alábbi élelmiszercikkeket küldhetik minden kedden gyermekükkel az iskolába, ahol azokat az erre kihelyezett tárolókban gyűjtjük: 

szendvics, keksz, nápolyi, csomagolt ételek (pl. croissant), gyümölcs, müzliszelet, táblás csokoládé, vitamin pezsgőtabletta, dobozos gyümölcslé, péksütemény.  

Köszönettel:

  Pollák Dalma 

   DÖK-elnök


versenyek : biológia OKTV biológia, I. és II. kategória 2018.12.19.

Megérkeztek a biológia OKTV I. és II. kategóriájának eredményei. Idén is nagyon szép munkák születtek:)

 

Az első fordulóban megírt dolgozatuk alapján az alábbi tanulókat hívták be a második fordulóba:

 

  • a biológia OKTV I. kategóriájából Rompos Maja, Pokoly Panna, Hatvani Dóra, Hajer Andrea és Bebesi Ákos;
  • a biológia OKTV II. kategóriájából Kállay Ágota és Kovács Gergely.

 

Gratulálunk nekik és tanáruknak, Juhász Gergely tanár úrnak!


versenyek : német Kerületi német nyelvű vers- és prózamondó verseny 2018.12.14.

Az idei kerületi német nyelvű vers- és prózamondó versenyen diákjaink az alábbi szép sikereket érték el:

  • az 5.-6. évfolyamosok korosztályában Németh Veronika Hanna (6.b) második, Godó Miklós (5.b) harmadik;
  • a 7.-8. évfolyamosok korosztályában Oszlánszki Lili (7.b) első; 
  • a 9.-10. évfolyamosok korosztályában Lovász Laura (10.b) első lett.

Gratulálunk a diákoknak és tanáraiknak, Lauthné Url Csillának, Sisak Andrásnénak, Szépvölgyiné Falvai Eszternek és Tolner-Pozsonyi Gabriellának!

 


rendezvények Nobel-díjasok és tehetséges diákok találkozója 2018.12.12.

Az a megtiszteltetés érte iskolánkat, hogy idén meghívást kaptunk a Szegeden megrendezett Nobel-díjasok és tehetséges diákok találkozójára. Az orvosbiológiai kutatások jövőjét támogató szándékkal indult Szent-Györgyi program és Szegedi Tudós Akadémia keretein belül zajló eseményre december 5-7. között került sor. Három diákunk vehetett részt rajta (Kulcsár Panka 12. a, Szél Fruzsina 12. a, Kovács Gergely 12. b), akik az orvosi képzés iránt érdeklődnek. Számos színvonalas program keretében tágították a jelenlévők látókörét, például fiatal egyetemi hallgatók ismertették legújabb kutatási eredményeiket, egyetemi mentortanárok tartottak előadást újabb tudományos felfedezések kapcsán (angol nyelven), illetve egy Nobel-díjas svájci biokémikus, Kurt Wütrich előadását is meghallgathatták tanulóink, és kérdezhettek tőle, továbbá az egyetem kutatólaborjaiban is látogatást tehettek így bepillantva az aktuális kutatásokba.