Kempelen Farkas Gimnázium (OM: 035257)

Kiemelt híreink

versenyek : magyar Iskolai vers- és prózamondó verseny 2017.02.20.

Az iskolai vers- és prózamondó verseny győztesei a következő tanulók lettek:

5.-6. évfolyam, vers: Lipkovics Ádám (5.a),

5.-6. évfolyam, próza: Varga Dorottya (5.b),

7.-8. évfolyam, vers: Víg Csongor (8.b),

7.-8. évfolyam, próza: Jancsurák Marcell (8.a).

Gratulálunk!


versenyek : fizika Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizikaverseny 2017.02.18.

A Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizikaverseny második fordulójába jutott Nyári Bíborka (9.a), Adámy Márton (9.b), Ilyés Botond (9.a), Csörgits Máté (9.a) és Csala Péter (10.b).

Gratulálunk szép teljesítményükhöz!

Felkészítő tanáraik: Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrud és Simonné Tatár Zita


iskolavezetés információi 1 % - az iskolai alapítvány támogatása 2017.02.17.

Tisztelt Szülők!

 

Az elkövetkező időszakban is szeretnénk az iskolai alapítvány segítségével a diákok idegen nyelvi és informatikai képzését és az iskolai szabadidős rendezvényeket (5labdafesztivál, Kempelen-nap stb.) támogatni, a könyvtár fejlesztését segíteni, emellett a kiemelkedően teljesítő diákok munkáját Kempelen-díjjal jutalmazni.

Kérjük ezért, hogy amennyiben módjukban áll, személyesen vagy cégeiken keresztül 1%-os befizetéseikkel támogassák a Budafoki Nyolc Évfolyamos Oktatásért Alapítványt.

A kedvezményezett adószáma: 18230941-1-43

 

 

Köszönettel:

Békefi Gábor

   igazgató


iskolavezetés információi Az egyházak képviselőinek tájékoztatója a Kempelen Farkas Gimnáziumban 2017.02.17.

Tájékoztatom, hogy iskolánkban az érdeklődők számára a következő tanév hit- és erkölcstan oktatásával kapcsolatos szülőknek szervezett tájékoztatót az egyházak képviselői 2017. március 3-án, pénteken 18 órától tartják az iskola ebédlőjében.

Békefi Gábor igazgató


versenyek Sítábor - tájékoztató szülőknek 2017.02.15.

Varga Lóránt tanár úr 2017. február 16-án, csütörtökön 18 órától tájékoztatást tart a szülőknek az iskolai sítáborról.

A megbeszélés  a 129-es teremben lesz.


versenyek : angol Kerületi angol nyelvi verseny 2017.02.15.

A kerületi angol nyelvi versenyen Kovács Vince (6.a) első, Atzél Ilona (5.a) harmadik lett.

Tanáruk Schwarckopf Ágnes tanárnő.

Gratulálunk az eredményekhez!


versenyek : matematika Arany Dániel matematika verseny, 2. forduló 2017.02.14.

Az Arany Dániel Matematika Verseny 2. fordulójából a megadott ponthatárok alapján a következő tanulók dolgozatai továbbíthatók a  versenybizottsághoz:

9. évfolyam: Csörgits Máté, Hájer Andrea, Hatvani Dóra, Németh Ágoston, Nyári Bíborka, Szerdahelyi Dalma.

10. évfolyam: Csala Bálint, Csala Péter, Plachi Dóra.

Tanáraik: Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrud, Nagy Emese és Romhányi Katalin tanárnők.


versenyek : német Német OÁTV, fővárosi forduló 2017.02.14.

Gratulálunk Varga Ingrid 8.b osztályos tanulónak, aki az első fordulóban megírt dolgozata alapján a fővárosi fordulóba jutott.

Tanára Oroszi-Kuzmich Kinga tanárnő.

 


egyéb Műkorcsolya 2017.02.14.

Mezei Réka 5. b osztályos tanuló, a Nemzetközi Műkorcsolya versenyen Szlovéniában, Ljubljanában a Tivoli Cup 2017 versenyen a korosztályában nagyon szép koreográfiával 9. helyezést ért el.

Eredményéhez szívből gratulálunk!

 

 

 

versenyek : sport Röpsuli I. helyezés 2017.02.13.

A Magyar Röplabda Szövetség 2017. február 5-én rendezett Vollé! 2020-Röpsuli program versenyén Mini Leány kategóriában
I. helyezést ért el a gimnázium csapata, melynek tagjai:
Tóth Fruzsina (5.a),
Bocskay Dorottya, Kaponits Julianna, Kocsis Boglárka, Ónodi Emese, Závodi Eszter  (6.a),
Szabó Zita (7.a).


versenyek : angol Angol OÁTV, második forduló 2017.02.13.

Gratulálunk Moldicz Nórának (7.a), aki az első forduló feladatsora alapján az angol OÁTV fővárosi fordulójába jutott.

Tanára Schwarckopf Ágnes tanárnő.


versenyek : sport Birkózó Diákolimpia budapesti döntő 2017.02.13.

Zimonyi Barna 5/b osztályos tanuló a hét végén megrendezett Kötöttfogású Birkózó Diákolimpia budapesti döntőjén ezüstérmet szerzett. Eredménye alapján -a tavalyihoz hasonlóan- idén is továbbjutott az országos döntőbe.

Gratulálunk!


versenyek : sport Torna diákolimpia, budapesti döntő 2017.02.10.

A Budapesti Torna Diákolimpia döntőjében az Ács Győző tanár úr által a  szertorna edzéseken felkészített diákjaink kiváló eredményeket értek el.

A fiúk csapata az első helyen végzett. A győztes csapat tagjai: Adámy Márton (9.b), Benkó Csaba (11.b), Cseh Norbert (8.b), Csörgits Máté (9.a), Gátmezei Kornél (9.b), Kocsis Ákos (9.a), Kocsis Márk (9.a).

Az V-VI. korcsoportban a lányok csapatban a  3. helyen végeztek. Egyéniben Sándor Petra 2., Pokoly Petra 6., Szabó-Salfay Zita 11., Pokoly Panna 14. és Szabó Zita 16. lett.

 

Gratulálunk nekik!


versenyek : magyar Rendhagyó nyelvtörténeti óra (9.a) 2017.02.10.

A mai napon a 9.a osztályosok az ELTE Bölcsészettudományi Karáról fogadhattak vendéget. Dr. Szentgyörgyi Rudolf nyelvész, az  ómagyar kor kutatója a Tihanyi apátság alapítóleveléről tartott előadást a diákoknak a legújabb kutatási eredményeinek a tükrében.

A programot Cselényi Péter tanár úr szervezte.


versenyek : történelem Horváth Mihály középiskolai történelemverseny 2017.02.09.

Gratulálunk Radnóti Dórának (11.a), aki az első két fordulóban megírt dolgozatai alapján a Horváth Mihály középiskolai történelemverseny döntőjébe jutott. Témája: Nők, gyermekek, család az ókori Hellászban és az ókori Rómában.

Tanára Pósch László tanár úr.


versenyek : informatika PENdroid 2017 2017.02.08.

Gratulálunk a Csala Bálint, Csala Péter (10.b), Glávits Balázs (11.a), Pál Viktor (11.b) összeállítású csapatnak, amely a középiskolásoknak rendezett PENdroid mobilalkalmazás fejlesztő verseny Nagykanizsán rendezett országos fordulójában a 10. helyezést érte el!


versenyek : informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny 2017.02.08.

Az idei tanévben három 9.b osztályos tanuló képviselte iskolánkat a Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyen. A Kolozsvári Márton, Papp Márton, Tersztenyák Balázs felállású csapat a megmérettetés regionális fordulójában holtversenyben a 17-20. helyen végzett.

 

Teljesítményükhöz szívből gratulálunk!


versenyek : informatika Informatika OKTV programozói kategória 2017.02.06.

Gratulálunk Kálmán Vincének (11.a), aki az informatika OKTV programozói kategóriájában a második fordulóból bejutott az országos döntőbe. A döntőben a legjobb 50 tanuló folytathatja a versenyzést.

 

Tanára Békefi Gábor tanár úr.


versenyek : sport Úszó Budapesti Diákolimpia 2017.02.06.

Az úszó Budapesti Diákolimpia vasárnap, a BVSC Uszodában került megrendezésre. A kempelenes diákok remek időkkel képviselték az iskolánkat, ezért minden indulónak gratulálunk!

 

Az eredmények úszásnemenként, korcsoportokra bontva olvashatóak:

Gyorsúszás

- III.korcsoport: Molnár Klaudia (6.a) - 12. helyezés
- IV. korcsoport: Oláh Kinga (9.a) - 4. helyezés, Skrabák Boglárka (7.a) 7. helyezés

- V. korcsoport: Hatvani Dóra (9.b) - 4. helyezés

Mellúszás

- III. korcsoport: Rátkai Viktória (6.a) - 3. helyezés

- IV. korcsoport: Skrabák Boglárka (7.a) - 4. helyezés

- V. korcsoport: Hatvani Dóra (9.b) - 3. helyezés

Hátúszás
- III. korcsoport: Molnár Klaudia (6.a) - 4. helyezés, Janurik Lili (9.a) - 6. helyezés

Váltó
- IV. korcsoport: Glávits Anna (8.a), Oláh Kinga (9.a), Pénzes Vanda (7.a), Skrabák Boglárka (7.a) - 2. helyezés


gazdasági információk Ebédbefizetés - 2017. március 2017.02.01.

2017. FEBRUÁR 6-án (HÉTFŐN) 7:30-13:30 –IG

 

Befizetés: 2017. március 1 - 31. közötti időszakra (22 napra)

 

Pótbefizetés: FEBRUÁR 20-án (HÉTFŐN) 7:30-13:30 óráig

 

Normatív kedvezmény igénybevételéhez:
Kérem az iskolai honlapról letölthető „NYILATKOZAT”-ot kitölteni .

 

(A gimnázium felsőbb évfolyamára járó tanulók esetén is kitöltendő. Testvérek esetén külön-külön lapot kérnék.)

 

étkezési típus

támogatás

2016.évi áron

22 napra

EBÉD

0%

428 Ft

9.415 Ft

50%

214 Ft

4.710 Ft

HÁROMSZORI

0%

624 Ft

13.730 Ft

50%

312 Ft

6.865 Ft

 

Fizetési módok:

 

- készpénzzel (iskolában 730-13:30-ig; 16-18 óra között hétfőn a Városházán)

- csoportos beszedési megbízással (inkasszó)

- WEB-es fizetéssel online*(lásd. budafokteteny.hu E-FIZETÉS fülön)

 

Ünnepnap: 2017. március 15. /szerda/


egyéb Teleki Pál Földtan-Földrajz Országos Verseny kerületi fordulója 2017.01.29.

Reif Márton 8. b osztályos tanuló a Teleki Pál Földtan-Földrajz Országos Verseny kerületi fordulóján I. helyezést ért és  továbbjutott a fővárosi fordulóba. Eredményéhez szívből gartulálunk!

Versenyfelkészítő tanára: Vaskor Gabriella, szaktanára: Juhász Gergely.


versenyek Műkorcsolya verseny 2017.01.29.

Január 28-án a  "Napfény Szeged Kupa" - Műkorcsolya bajnokságon Balog Eszter, a 7.a osztály tanulója    kategóriájában bronzérmet szerzett.


rendezvények : iskolai rendezvények Szalagavató műsor film 2017.01.27.

Tisztelt Szülők!
Elkészült a Szalagavató műsorról készült teljes felvétel, melyet ezen a linken keresztül nézhetnek meg:
https://www.youtube.com/watch?v=rH2KhmNQFFk

A pillanatok kellemes felevenítését!

Hódos Hunor és Dani András


versenyek : német Német OÁTV, első forduló 2017.01.26.

Az Országos Német Tanulmányi Verseny első fordulójából a megadott ponthatár alapján a nyolcadik évfolyamról Varga Ingrid és Varga Zsófia, a hetedik évfolyamról Dudás Levente és Harkai Bíborka dolgozatát lehetett továbbítani.

Tanáraik: Tolner-Pozsonyi Gabriella és Bakó Tünde tanárnők.

 

Gratulálunk!

 


versenyek : matematika Bolyai Matematika Csapatverseny, 9-12. évfolyam 2017.01.18.

A Bolyai Matematika Csapatverseny budai körzeti fordulóján a 9.a osztály csapata (Nyári Bíborka; Szerdahelyi Dalma; Szilágyi Emese és Németh Ágoston; felkészítő tanár: Nagy Emese) 3. helyezést, a 10.a osztály csapata (Bakos Dorottya; Gombos Laura; Kulcsár Panka és Plachi Dóra; felkészítő tanár: Romhányi Katalin) 3. helyezést, valamint a 10.b osztály csapata ( Csala Bálint; Csala Péter; Kovács Levente és Varga Hanga; felkészítő tanárok: Csébics Anikó és Romhányi Katalin) 6. helyezést értek el. Gratulálunk!


versenyek : történelem Horváth Mihály középiskolai történelemverseny 2017.01.10.

Az első fordulóban megírt dolgozata alapján Radnóti Dóra (11.a) a Horváth Mihály középiskolai történelemverseny második fordulójába jutott.

Tanára Pósch László tanár úr.

Gratulálunk a szép eredményhez!


versenyek : matematika Arany Dániel matematika verseny, 2. forduló 2017.01.10.

Az Arany Dániel matematika verseny 2. fordulójába  a következő tanulók jutottak be:

9. évfolyam: Csörgits Máté, Gajdos Levente, Hájer Andrea, Hatvani Dóra, Németh Ágoston, Nyári Bíborka és Szerdahelyi Dalma.

10. évfolyam: Csala Bálint, Csala Péter és Plachi Dóra.

 

Tanáraik:Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrud, Nagy Emese és Romhányi Katalin tanárnők.

 

Gratulálunk a  szép eredményekhez!

 

 

 

 


versenyek : matematika Kockakobak országos döntő 2017.01.09.

A Kockakobak matematika verseny országos döntőjében diákjaink nagyon jól szerepeltek, ezért iskolánk újra különdíjban részesült. Eredményeink:

4. hely: Pick Leonárd (5.a)

5. hely: Csörgits Máté (9.a)

6. hely: Rábai Gellért (5.a)

           Szilágyi Emese (9.a)

12. hely:Jancsurák Marcell (8.a)

15. hely:Tasnádi-Tulogdi Zsófia (8.b)

Tanáraik: Csébics Anikó, Rakota Ilona és Nagy Emese

Gratulálunk!


versenyek : biológia Biológia OKTV első forduló 2017.01.06.

A biológia OKTV első fordulójából az I. kategóriában Benkó Csaba, a II. kategóriában Marczell Ágota és Kontor Márton jutott tovább a második fordulóba.

Tanáraik: Vaskor Gabriella tanárnő és Juhász Gergely tanár úr.

Gratulálunk a szép teljesítményhez, és sok sikert kívánunk a következő fordulóban való szerepléshez!


versenyek : német OKTV német nyelv, I. kategória 2017.01.06.

Az első fordulóban megírt dolgozatuk alapján  a német nyelv OKTV I. kategóriájából Gubicza Míra (11.b), Marcell Ágota (12.b) és Pollák Zsombor (12.b) jutott a második fordulóba.

Tanáruk Lauthné Url Csilla.

Gratulálunk a kiváló eredményhez!


egyéb Kick Dance 2017.01.05.

Kovács Gergely Tódor 5. b osztályos tanuló a Kick Dance Magyar Kupán 2016. dec. 4-én serdülő páros B kategóriában 3. helyezést ért el. A kis páros eredményéhez gratulálunk! :)


versenyek : angol Angol OÁTV, első forduló 2017.01.05.

Az angol OÁTV első fordulójából a megadott ponthatár alapján az alábbi tanulók dolgozatait tudtuk továbbítani.

 

7.a: Moldicz Nóra, Németh Borbála, Kajári Lilian, Szalai Botond, Kis Veronika, Dulin Dóra.

Tanáraik: Schwarckopf Ágnes és Felföldiné Székely Dóra tanárnők.

 

8. évfolyam: Mogyorósi Dániel, Boldis Balázs, Kereszthury Péter, Hizsnyai Eszter, Tóth Gábor, Tóth Bálint, Glávits Anna, Jancsurák Marcell.

Tanáruk: Szabó Ktalin tanárnő.

 

Gratulálunk a szép teljesítményekhez!

 


versenyek : matematika Varga Tamás matematika verseny 2017.01.03.

Diákjaink sikeresen szerepeltek a Varga Tamás matematika verseny első fordulójában, a második fordulóba az alábbi tanulók jutottak be:

Tasnádi-Tulogdi Zsófia 8.b, tanára: Nagy Emese

Kajári Lilian 7.a,

Németh Borbála 7.a,

Páhán Anita 7.a,

Skrabák Boglárka 7.a,

Benedek Zoltán 7.a,

Gombos Gergely 7.a, tanáruk: Horváth Eszter

Jancsurák Marcell 8.a,

Szász Benjámin 8.a, tanáruk: Rakota Ilona

 

Gratulálunk a sikerhez!


versenyek Tőrvívás 2017.01.03.

A budapesti Építők S.C. / TDVE szervezésében megrendezésre került „Elő-Szilveszter Kupa Budapest Bajnokság” tőrvívó versenyen Kajári Lilian 7.a osztályos tanuló korcsoportjában 3. helyezést ért el. Gratulálunk!


versenyek : matematika Kockakobak matematika verseny 2016.12.18.

A Kockakobak matematika verseny 1. fordulójának budapesti eredményhirdetésén a következő tanulókat díjazták:

1.hely: Csörgits Máté (9.a)

2.hely: Rábai Gellért (5.a)

          Szilágyi Emese (9.a)

3.hely: Tasnádi-Tulogdi Zsófia (8.b)

          Nyári Bíborka (9.a)

5.hely: Jancsurák Marcell (8.a)

 

Az országos döntőbe jutottak:

Csörgits Máté, tanára: Csébics Anikó

Jancsurák Marcell, tanára: Rakota Ilona

Rábai Gellért,

Szilágyi Emese,

Tasnádi-Tulogdi Zsófia,

Pick Leonárd (5.a), tanáruk: Nagy Emese

Iskolánk megkapta a legsikeresebb budapesti iskola díját.

 

Gratulálunk nekik és tanáraiknak.


versenyek : matematika Matematika OKTV, második forduló 2016.12.16.

Gratulálunk Pál Viktornak (11.b), aki az első fordulóban megírt dolgozata alapán a matematka OKTV második fordulójába jutott.

Tanára Csébics Anikó tanárnő.


versenyek : angol Angol OKTV, második forduló 2016.12.14.

Gratulálunk Janurik Flórának (11.a), aki az első fordulójában elért eredménye alapján az angol OKTV második fordulójába jutott.

Tanára Szabó Katalin tanárnő.


versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Verseny, országos döntő (5.-8. évfolyam) 2016.12.11.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjében iskolánk két csapata is szépen szerepelt.

 

A 7. évfolyamosok gimnáziumi kategóriájában az Árkosi Ivett, Kis Veronika, Páhán Anita, Skrabák Boglárka alkotta csapat

az 1. helyen végzett.

felkészítő tanáruk: Bakó Tünde

 

A 8. évfolyamosok gimnáziumi kategóriájában a Bartos Sára, Glávits Anna, Jancsurák Marcell, Lengyel Barnabás alkotta

csapat pedig a 21. helyen végzett.

felkészítő tanáruk: Felföldiné Székely Dóra

 

Mindannyiuknak gratulálunk!


versenyek : informatika OKTV, informatika II.(programozói) kategória 2016.12.06.

Gratulálunk Kálmán Vincének (11.a), aki az informatika OKTV programozói kategóriájában a második fordulóba jutott.

Tanára Békefi Gábor tanár úr.


versenyek : magyar OKTV, magyar nyelv 2016.12.06.

Gratulálunk Gubicza Mírának (11.b), aki a nyelvtan OKTV második fordulójába jutott.

Felkészítő tanára Asboltné Czapári Beáta.


versenyek Bolyai Matematika Csapatverseny 2016.10.27.

A Bolyai Matematika Csapatverseny területi fordulóján díjazott csapataink:

 

5. évfolyam

1. helyezett: Szaniszló Blanka, Zimonyi Barna, Kovács Márton, Palotás Levente

6. helyezett: Pachmann Balázs, Rábai Gellért, Pick Leonárd, Szabó Zalán

 

6. évfolyam

1. helyezett: Ányos Eszter, Dudás Zsófi, Jáky Lili, Rédei Viki

5. helyezett: Máthé Kristóf, Légrádi Kristóf, Légrádi Gergely, Ajtay Dániel

 

7. évfolyam

1. helyezett: Árkosi Ivette, Benedek Zoltán, Sipos Zsombor

2. helyezett: Kun Milán, Győri Mikes, Tóth Áron, Nyári Zaránd

4. helyezett: Páhán Anita, Skrabák Boglárka, Kis Veronika, Gombos Gergely

5. helyezett: Rózsa Ákos, Liziczay Bence, Horváth Ákos, Sziva Márton

 

8. évfolyam

1. helyezett: Bárány Bálint, Diószegi Ádám, Gömörei Márton J., Kereszthury Péter

2. helyezett: Tátos Vencel, Lengyel Barnabás, Szász Benjámin, Jancsurák Marcell

4. helyezett: Tasnádi-Tulogdi Zsófia, Csizmadia Luca, Gyugos Fanni, Varga Ingrid

 

Minden évfolyamon az első helyezett az országos döntőbe jutott.

 

Tanáraik: Csébics Anikó, Horváth Eszter, Nagy Emese, Rakota Ilona,Tolnai Judit.

 

A tanári fődíjat Horváth Eszter tanárnő kapta.

 

Gratulálunk!

 

 

 

 


egyéb Logikairejtvény-fejtő Világbajnokság 2016.10.24.

Németh Ágoston (9.a) a Szlovákiában rendezett Logikairejtvény-fejtő Világbajnokságon a Junior csapattal első helyezést szerzett.


versenyek : sport FUTAFOK - eredmények 2016.10.13.

Október 1-jén, szombaton rendezték a Camponánál a FUTAFOK kerületi futóversenyt. Gratulálunk minden résztvevőnek a teljesítményéhez!

 

A következő kiváló eredmények születtek:

4. futam:

4. helyezett: Pálinkás Lili

6. helyezett: Pénzes Júlia

6. futam:

4. helyezett: Molnár Klaudia

6. helyezett: Schmidt Emma

7. helyezett: Szalai Maja Anna

7. futam:

1. helyezett: Vári Diána

2. helyezett: Balog Eszter

5. helyezett: Vári Anna

2. helyezett: Győri Mikes

9. Börzsönyi Réka

10. helyezett: Sipos Zsombor

 

8. futam:

3. helyezett: Kassai Boglárka

4. helyezett: Feinek Henrietta

9. futam:

1. helyezett: Nádor Balázs

4. helyezett: Chrenkó Ferenc

5. helyezett: Gyenizse Vilmos

6. helyezett: Dani András

7. helyezett: Kocsis Ákos

8. helyezett: Dani Péter

9. helyezett: Cseh Norbert

 

Görkori futam:

7. helyezett: Kovács Gergő

 

Váltófutam:

1. helyezett: Glávits Anna, Kocsis Ákos, Kocsi Márk, Vári Anna

2. helyezett: Czakó Zsombor, Dani András, Juhász Viola, Lőrincz Kata

3. helyezett: Dani Péter, Hódos Hunor, Szabó-Salfai Zita, Vári Diána


iskolavezetés információi HVG- A 100 legjobb gimnázium és szakgimnázium 2016.10.12.

Megjelent a HVG idei kiadványa a 100 legjobb hazai középiskoláról. A 2015-ös kompetenciaeredmények, érettségi eredmények és felvételi eredmények alapján összeállított rangsorban iskolánk a 17. lett!